Místo 300 km/h jen 160 km/h. Ve Španělsku zpomalily rychlovlaky mezi největšími městy

Vysokorychlostní jednotka Talgo Avril. Foto: TalgoVysokorychlostní jednotka Talgo Avril. Foto: Talgo

Správce infrastruktury uvedl, že opatření nesouvisí s tragickou nehodou v Andalusii.

Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alpenflair

Na takových tragických nehodách je pouze jedna dobrá věc – po vyšetření příčiny zamezit tomu, aby se situace opakovala (nebo alespon razantne snizit pravdepodobnost)

Jan Hašek

Sami snížili rychlost, že se jim něco nezdálo ???
Na VRT s 300 km/H?

berka496

Prý nesouvisí … Strojvedoucí si si stěžovali na špatný stav tratě a před 3 dny čistě náhodou se stala fatální nehoda, kde zemřeli desítky lidí a oni budou tvrdit, že to nesouvisí… Tohle hodně smrdí…

jan.potucek.2831

Koukám, že se Adif snaží dohnat Dobrou Správu. Alespoň teda tiskový odbor.

Leoš Konečný

Tak určitě to nesouvisí, ta podobnost je čistě náhodná

Dejf

Si hodili kostokou a vyšlo 160 no.

Ginaja

Tak co no. Půlhodinka navíc snad nikoho nezabije, ve vlaku se přece mohou pohodlně projít a protáhnout a ještě pracovat a vydělat spoustu peněz.

MaC

Prej že nesouvisí a ta částka taky nesouhlasí. Už to odporné politické mlžení začíná.

Juraj

Technicky fakt souviset nemusí, ale Adif je teď v centru pozornosti veřejnosti i médií (alespoň než se zpravodajský cyklus pohne zase dál), a tak si nemohou dovolit ignorovat kritické hlasy ze strany strojvedoucích, kteří teď mají více prostoru ve veřejném diskursu.

Jinde to není jiné – po něhodě v Perninku se začalo víc makat na ETCS, po nehodě v Pardubicích se urychlilo jeho zapojení oproti původnímu plánu. Nikdo nechce vypadat, že si zanedbává povinnosti, alespoň po nejkratší nutnou dobu.

2101

Taky je to už druhá vážná nehoda kde má máslo na hlavě právě Adif, a tentokrát už je asi vláda krýt nebude

Twix

Je to tak, technicky tam žádná spojitost zatím prokázána být nemusí, ale důležité je i vnímání veřejnosti. Aspoň po nějakou dobu s tím „musí někdo něco dělat“. Na Ještědu bylo také technicky možné znovu natáhnout lano a pověsit náhradní kabinu místo té zničené, papíry to přece mělo v pořádku… ale nějak se to nestalo 🙂

MaC

Jasně, očividně tam jsou pochybnosti o kvalitě dráhy a dává smysl dočasně zpomalit o zkotrolovat podezřelé věci, ale přijde mi trapné to lhaní.

berka496

Kdyby aspoň nemlžili/nelhali a řekli pravdu… Raděij zatloukat a zatloukat …