Ministerstvo dopravy vypsalo výběrové řízení na šéfa instituce, která letos rozdělí 151 miliard

Zbyněk Hořelica v roce 2015 při jmenování do čela SFDI. Foto: Ministerstvo dopravyZbyněk Hořelica v roce 2015 při jmenování do čela SFDI. Foto: Ministerstvo dopravy

Funkční období šéfa SFDI je pět let. Ministr věří, že post obhájí Zbyněk Hořelica.

Ministerstvo dopravy vypsalo výběrové řízení na post ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Ministr dopravy Martin Kupka se netají tím, že si přeje, aby v čele organizace financující hlavně dopravní stavby zůstal i nadále Zbyněk Hořelica.

Výběrové řízení zveřejnilo ministerstvo dopravy na úřední desce. Termín podání přihlášek je 16. ledna. Pozice ředitele je pod služebním zákonem. Funkční období je na pět let.

Jde o služební poměr, kde je teď přesoutěžení povinné. Čekají nás i výběrová řízení ředitele odboru a ředitele dalších instituci. Věřím, že pan ředitel Hořelica pozici obhájí,“ řekl deníku Zdopravy.cz ministr dopravy Martin Kupka.

Hořelica vede SFDI od roku 2015. Vystřídal Tomáše Čočka, který se tehdy stál náměstkem ministra dopravy v době, kdy rezort vedl Dan Ťok. Hořelica v roce 2020 ustál i kritiku obžalovaného expremiéra Andreje Babiše v době zavádění elektronické dálniční známky. Celá kauza nakonec stála místo tehdejšího ministra dopravy Vladimíra Kremlíka.

SFDI je právnickou osobou podřízenou Ministerstvu dopravy. Letos hospodaří s rekordním rozpočtem 150,9 miliardy korun. Hlavním posláním fondu je zejména výstavba a údržba státní dopravní infrastruktury. Přes SFDI proudí peníze hlavně pro Správu železnic a Ředitelství silnic a dálnic.

Tagy SFDI Státní fond dopravní infrastruktury
21 komentářů