Lidé

Ministerstvo dopravy je bez jednoho náměstka. Milan Feranec končí kvůli poslancování

Milan Feranec. Foto: ANO Olomouc
Milan Feranec. Foto: ANO Olomouc

Milan Feranec (ANO) rezignoval na post náměstka ministra dopravy. Důvodem je jeho zvolení poslancem. Rezignoval ještě před tím, než složil poslanecký slib.

Po dohodě se státním tajemníkem jsem funkci složil 16. listopadu,“ řekl Feranec na dotaz deníku Zdopravy.cz. Na webu ministerstva je dosud uveden, že je ve své funkci.

Podle zákona o střetu zájmů nesmí být poslanec současně náměstkem. Feranec na ministerstvu dopravy působil od roku 2014, nejprve jako první náměstek tehdejšího ministra dopravy Antonína Prachaře, s příchodem Dana Ťoka se z něj stal „politický“ náměstek.

Feranec zatím ale neodchází z mnoha dozorčích a správních rad, v kterých zasedá za ministerstvo dopravy. Je předsedou dozorčí rady Českých drah nebo místopředsedou správní rady Správy železniční dopravní cesty, současně působí v kontrolních orgánech ČD – Informační systémy a ČD Telematika, je i místopředsedou správní rady Řízení letového provozu. „Nelze v těchto orgánech skončit jen tak. Počkám na rozhodnutí ministerstva dopravy,“ řekl Feranec.

Zákon o střetu zájmů uvádí, že v případě členství ve statutárních orgánech firem s účastí státu nesmí za tuto funkci pobírat žádnou odměnu.

O nástupci Ferance není rozhodnuto, v oboru se spekuluje o příchodu spolužáka Jaroslava Faltýnka Tomáše Drmoly, který působí jako náměstek na SŽDC.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Neřeknu

Nevím, jak to napsat … nikdo tady na MD od něho neviděl nic, co by stálo za řeč … jen pokud šlo o prachy … a že se stal poslancem je dalším důvodem k mé otázce – dělá si z nás pan Feranec srandu? Trafikant

x

To je dobre.Uz vcera bylo pozde!

jofrey

je obdivuhodné jak máme pracovité lidi.. kolik toho stihne, dozorčí rady a naměstkovat, …Určitě je to odborník, není ho škoda pro naši malou železniční síť ?..Российские железные дороги .. tam by mu to slušelo více….