Mezi Prahu a Dubaj se vrátil další dopravce, nasazuje 737 MAX 8

Boeing 737 MAX 8 společnosti flydubai. Foto: flydubaiBoeing 737 MAX 8 společnosti flydubai. Foto: flydubai

V říjnu plánují obnovu spojení do Spojených arabských emirátů další dopravci.

Letecká společnost flydubai je druhým dopravcem, který obnovil provoz na lince z Prahy do Dubaje. Začíná létat se čtyřikrát týdně, postupně navýší počet rotací na pět týdně.

Po dlouhé pauze se dopravce vrátil do Prahy ve čtvrtek, rozšířil tak nabídku spojení provozovaných Emirates. V říjnu začnou do Dubaje létat ještě Smartwings, do Spojených arabských emirátů má znovu otevřít svoji linku do Šardžá Air Arabia. Ta už návrat několikrát odložila.

Flydubai zatím létá čtyřikrát týdně: v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu, z Prahy letí do Dubaje přes noc s odletem ve 21:20 z Prahy a příletem v 5:30 místního času do Dubaje. Spojení na těchto linkách nabízí v rámci codeshare spolupráci i Emirates.

Letecká společnost na linku nasazuje své Boeingy 737 MAX 8 se dvěma třídami, v byznys třídě je možné sedačku upravit do plně vodorovné polohy. Spolu s postupně se uvolňujícími cestovními omezeními flydubai rozšířila svou síť do více jak 95 destinací. Obnovení provozu letů flydubai z Prahy umožní více cestujícím navštívit Dubaj, kde začátkem října začíná světová výstava Expo 2020. Vstupenka je s letenkou od flydubai zdarma.

Letiště Praha zažilo tento týden ještě další návrat aerolinek: ukrajinský SkyUp se vrátil, tentokrát se zcela novou linkou do Prahy.

Tagy dubaj flydubai letiště praha obnovení provozu po pandemii koronaviru PRG-DXB seznam
9 komentářů