Železnice Zprávy

Metrans testuje hybridní lokomotivy od Alstomu

Metrans testuje lokomotivu od Alstomu. Autor: Vladimír Musil

Společnost Metrans od pátku testuje v kontejnerovém terminálu v pražské Uhříněvsi novou hybridní lokmotivu H3 od Alstomu. Lokomotiva dorazila z Hamburku ve čtvrtek. Její nasazení na posunu v největším středoevropském terminálu kombinované dopravy schválil Drážní úřad; jde zatím o zkušební provoz.

Třínápravový stroj kombinuje naftový a bateriový pohon, jeho celkový výkon činí 700 kW , maximální rychlost je sto kilometrů v hodině.

„Lokomotiva by měla potvrdit v běžném provozu úsporu pohonných hmot o 30 procent při emisní normě Euro 6 a hlavně tato lokomotiva řeší i hlukové emise. Celkové její provedení je zaměřeno na výrazné snížení emitovaného hluku, v akumulátorovém režimu je až neslyšná,“ sdělil serveru Zdopravy.cz manažer Metransu Petr Šimral.

Firma zakoupila dvě tyto lokomotivy, každá má ovšem jiný nátěr. Pražská lokomotiva prezentuje město Hamburk, v Hamburku naopak jezdí lokomotiva s reklamou na Prahu. Alstom tyto stroje představil na berlínském veletrhu Innotrans v roce 2014, podle Šimrala jeden takový stroj vyjde zhruba na 50 milionů korun.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radim Petřík
Host
Radim Petřík

Dobře ten Metrans. Je vidět kdo jde s dobou a myslí do budoucna.