Měsíc po zahájení stavby D35 je u Litomyšle klid. Stíháme, uklidňuje polský Budimex

Vizualizace úseku D35 Džbánov - Litomyšl. Foto: ŘSDVizualizace úseku D35 Džbánov - Litomyšl. Foto: ŘSD

V příštích týdnech začnou práce na přeložce plynovodu. Celý úsek má být hotový do ledna 2027.

34 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřik

Hmmm… kácení keřů a stromů uprostřed května, ve vegetačním a hnízdním období… ach jo.

JGR

Existují kontrolní dny s investorem, kde se mimo jiné sledují milníky harmonogramu. Pokud jsou ty milníky splněny v čase není důvod k obavám, pokud však ne…..

Vladimír Bílý

Klid chlapi! Příprava je v plném proudu! A pokud by jste tu dálnici chtěl někdo stavět, hlašte se ihned na vrátnici!!! https://www.jobs.cz/prace/?company%5B%5D=1703033834

Koro

Neskutečné 😀

Pako

Přijímání lidí na práci na konkrétní zakázce je ve světě zcela běžné. Včetně slušného ohodnocení. Jen u nás se to mnohé firmy snaží za pár šušní upižlat vyhořelou troškou kmenových zaměstnanců před důchodem.

punicz

Tak na druhou stranu se takto většinou po začátku stavby shánějí „lopaty“ a ne stavbyvedoucí.

Pako

I stavbyvedoucí se nabírají.

Míření

Třeba je v harmonogramu stavby i termín na sehnání zaměstnanců 🙂

Míření

Snad nedopadnou jak různí Kázání, Turci apod . Kteří když zjistili že tady neseženu zaměstnance když máme 3% nezaměstnanost, tak raději zaplatili pokutu a odešli.

Vladimír Bílý

Tak ono to není jen o sehnání vlastních zaměstnanců, ale spíše o sehnání kapacity subdodavatelských firem a stavebního materiálu. A obávám se, že toto bude ten hlavní problém. Nicméně proti Turkům nebo Italům je tady je jistá šance, že to sem mohou přesunout z Polska.

Lysimachia
Kodl

Co to je prosím vás za argumentaci? Stíháme a proto nemusíme spěchat? Vždyť je dálniční výstavba po celé ČR ve skluzu již přes 3 desetiletí a my stíháme? Já začínám mít takový zvláštní pocit, že účast Budimexu na českých dálničních zakázkách bude za krátko směřovat k blamáži a možná i odchodu. Rád se budu mýlit, ale co zatím předvádí není vůbec v pořádku.

Jan T.

Za to že je naše výstavba ve skluzu Budimex nemůže. Vysoutěžil stavbu s nějakým termínem a vzhledem k tomu jak rychle se staví v Polsku, tak bych ještě obavy neměl. Je to velká firma, tak si zřejmě organizuje kapacity mezi projekty. Což se u nás běžně děje taky, i proto že termíny bývají nafouknuté.

jarda

Nesrovnávejme placku = rovina v Polsku s podmínkami u nás, zrovna tento usek bude mňamka a ty bažiny … Zakládaní mostů bude super práce….
A každý promeškaný den v tomto období a počasí je k nezaplacení

218

Z Mejta do Litomyšle jsou to úplný Tatry,no..to ta krajina v Polsku je zvlněná +- stejně (aspoň místy).

janvagala

Placky v Polsku? Ano, je to tam rovinatější. Ale zase si tam toho užijou mnohem víc se spodní vodou. Takže ve finále jim ty bažiny zas až takový problém dělat nebudou.

Horal

Těžko říci o čem mluvíte. Vy jste někdy nějakou stavbu realizoval, že poskytujete takovéto soudy. Jestliže jsou naše dálnice ve skluzu není věc firmy Budimex, ale nás Čechů. Mají dány nějaký termín a jestli ho dělají tak nebo tak nám může být jedno. Důležité je aby ve výsledku byla dálnice otevřena ve stanovený termín daný smlouvou. Vše ostatní jsou jenom vlhké pocity

janvagala

Za ten skluz Budimex opravdu nemůže. Mají termín a dodrží ho. Přece si nebudou kálet do vlastního hnízda, když chtějí těch zakázek v budoucnu víc. A co vůbec není v pořádku?

libor

za skluz 30 let může stát ČR a jeho instituce – ať už Úřad vlády, tak i ostatní jako je MD, ŘSD, stavební úřady….

Jan

Třeba má vliv to, že termín dokončení se prodloužil o rok na 2027 (asi kvůli návaznosti na obchvat Litomyšle).

Trumway
Trumway

Stíháme a proto nemusíme spěchat?
Jako jo, teď je krásně, ale nedej bože aby přišla nějaká delší doba se špatným počasím, s průtržemi a čert ví s čím ještě . Aneb prič něco dělat jednoduše když to jde dělat složitě. Proč si neulehčit práci a náklady a nevyužít hezkého počasí když můžeme práci dělat v horších podmínkách které hohou nastat, vydat více úsilí a prostředků.

Trumway

Je lepší vozit materiál po pozemních komunikacích ze staveniště/ na staveniště když je sucho a nebo když je staveniště podmáčené a dochází ke znečišťování techniky a následně okolních komunikací blátem? Když se na počátku minulého roku v Semilech rušilo nákladiště byla zima nezvykle mírná. Když se konečně přistoupilo k přípravě na trhání kolejí a pražců na dnes už bývalém nákladišti bylo ještě fajn, ale když přišel den kdy na to trhání lidi nastoupili už mrzlo a museli kolejnice vyhrabávat ze sněhu aby vůbec našli značky . Ale to je jen příklad toho jak se může počasí změnit a vůbec neříkám,… Číst vice »

BND30

Škoda, že jste nebyl u vzniku světa. Mohl jste poradit.

Trumway

To jsme fakt nebyl. A nikomu nehodlám radit. Jen říkám co vidím. Na všechno je času dost a pak když se něco po..kazí se něstíhá.

Trumway

https://zdopravy.cz/barrandovsky-most-do-konce-prazdnin-opraveny-nebude-resi-se-vyztuzeni-206101/

Tím nechci říci, že bylo času dost, ale to, „když se něco po..kazí“.

Gregyros

Beztak nám chtějí ukázat polskou rychlovýstavbu😀

FrantaM

Jen aby se nám nechtěli pomstít za ten Trutnov …

Sova

Tím, že si tu zkazí jméno a přivřou si dveře na český trh? Spíš by měli u Litomyšle makat jako šroub a ukázat, že u nich žádný problém není a za zdržení D11 může KrimiStav…

libor

„V příštích týdnech začnou práce na přeložce plynovodu. Hotovo má být do ledna 2027.“ Toto zní, jako kdyby přeložka plynovodu měla trvat do ledna 27… 😉

libor

super, teď to zní lépe…

Jan

Rychle pochopili českou stavební realitu…

FrenkyUL

Zdá se, že se tu vyjadřuje každý, kdo si chce do B. kopnout. Mají termíny od ŘSD a dodržují. O co vám jde? Soukromá dálnice D4 taky není o rok dřív proti termínu. No a jestli máte zájem, tak připlaťte, oni to zadarmo rychleji neudělají.

Míření

Co je na dalnici na D4 soukromého?