dpp

Masarykovo nádraží má nové záchody, budou levnější než na hlaváku

Nové záchody na Masarykově nádraží (jedno z mála nádraží, které nepatří SŽDC). Autor: České dráhyNové záchody na Masarykově nádraží (jedno z mála nádraží, které nepatří SŽDC). Autor: České dráhy

Na Masarykově nádraží končí další etapa oprav, která spočívala především ve zbudování nových záchodů. Ty dosavadní byly zřejmě největší slabinou

Na Masarykově nádraží končí další etapa oprav, která spočívala především ve zbudování nových záchodů. Ty dosavadní byly zřejmě největší slabinou pasažérského zázemí stanice, když po desítky let cestující spíše odrazovaly. Nové záchody vznikly v suterénu s přístupem z hlavní dvorany, cestujícím začnou sloužit v pátek.

„Myslím, že pro řadu Pražanů jde doslova o symbolickou změnu. Na Masarykovo nádraží jezdím od mládí a za posledních 40 let se tamní toalety nezměnily,“ zavzpomínal předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Nádraží nebylo součástí převodu na Správu železniční dopravní cesty a zůstalo v majetku Českých drah, které z něj chtějí vybudovat svou výkladní skříň. Pomáhá jim v tom skupina Penta, která hodlá nádraží začlenit do chystaného projektu Central Business District.

Nové záchody na Masarykově nádraží. Autor: České dráhy

Nové záchody na Masarykově nádraží.
Autor: České dráhy

Penta se před několika lety zavázala investovat do nádraží 135 milionů korun. „V historické budově Masarykova nádraží jsme zatím proinvestovali přes sto milionů korun. Další prostředky si vyžádá zřízení zákaznického centra Českých drah s pokladnami,“ doplnil mluvčí Penty Ivo Mravinac.

Samotné záchody stály 11 milionů, starat se o ně bude společnost JLV. Její marketingový ředitel Jan Valeš deníku Zdopravy.cz sdělil, že použití toalet bude stát 15 korun. To je o pět korun méně, než kolik se vybírá na toaletách nedalekého hlavního nádraží.

Zmíněné nové pokladny pak mají na Masarykově nádraží vzniknout v místech dosavadních záchodů, cestující si tak jízdní doklady budou moci koupit přímo v příjezdové a odjezdové hale.

Masarykovo nádraží je nejstarší pražská železniční stanice. Slavnostní vlak, který zahájil její provoz, sem přijel před více než 160 lety, dne 20. srpna 1845.

Tagy České dráhy JLV Masarykovo nádraží Penta záchody
20 komentářů