Majitel Seznamu zapojil svoji Electru do přepravy zdravotnického materiálu, letěla s maskami do Brna

Letoun Lockheed Electra 10A. Foto: Letiště TočnáLetoun Lockheed Electra 10A. Foto: Letiště Točná

Stříbrný historický letoun Lockheed Electra 10A s nákladem masek pro zdravotníky dnes ráno odletěl z letiště Točná u Prahy, masky

44 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jirka

pouze snaha o zviditelnění, z praktického hlediska blbost

Kuk

No, pokud by chtěli opravdu reálně pomoct, tak mohli zaplatit tágo s maskama do Brna a zbytek prachů co to stálo věnovat na jakýkoliv opravdu užitečný účel, třeba na nákup pomerančů do důchoďáku. Tohle je prázdné gesto, reálný přínos je velká kulatá nula a hranice mezi pomocí a de facto zneužitím epidemie pro sebepropagaci je tady velmi, velmi tenká…

Nekdo

ano, mohli. tak jako to dělají koblížky. a pak by kvůlivá letovým hodinám létali kroužky kolem Práglu a to by se vyplatilo…

Luboš Beneš

Svět se zbláznil….v nemocnici není akutní nedostatek materiálu (je ho málo, ale na pár dní vydrží), ty respirátory se za hodinu nezkazí, silnice i dálnice jsou díky karanténě skoro prázdné a my po naší malé zemičce posíláme letadla…kde zůstal rozum? Jako kampaň dobrý….Díky.

Pravdepodobnost

Pokud nekdo potrebuje odlitat hodiny tak proc ne. IMHO to ale rozjeli piloti aby je vlada nenechala dole. Tahle vlada zavira vsechno co neni v teto krizi dulezite. Kdo pamatuje aspon jako dite komunismus chape proc nekdy vypadat dulezite.

Pražák

A co Vám na tom vadí? Ti lidé si veškeré náklady platí ze svého.

ABC

ekologie?

Y.K.

Neposíláme si letadla. Lidi svými letadly vozí materiál. Je to jako byste vzal svým autem dvě krabice masek do Brna (nebo kamkoliv). Proč ne?

Nekdo

výborný argument. nikomu nijak nepomohl, ale pindat na internetech bude. je libo koblížek, abyste nehladověl na schůzi výboru?

Tomas

Letiště Točná není u Prahy, ale v Praze. A škoda, že je tam málo využívané. Koukání na startující letadla by bylo příjemně zpestření výletů na jih Prahy.

GPGP

Super akce i gesto, ale je otázka jestli vůbec tyto masky mohou použít lékaři, mám doma jednu původní na potápění a když si jí nasadím tak pod ní nemohu mít třeba brýle. Na operace určitě nevhodné.
Jejich využití vidím omezeně, třeba pro sestry, které nenosí brýle nebo mají kontaktní čočky 🙂

Pražák

No vzhledem k tomu, že ty masky lékaři otestovali a v Brně si je vyžádali, tak nějaké použití pro ně jistě najdou.

Eduard

Palec nahoru. Velké poděkování.

Martin

Lidí nebláznete. Tohle letadlo je něco jak o parní mašina. V podstatě je to také krásný, historický stoj … dnes „jen pro potěchu oka“.

Pára taky udělat „užitecny“ výkon, když vezme náklad.

Berte to tedy stejně. Jelo to/letělo to a udělali s tímto lidí radost sobě i druhým

Za mě …👍

Pražák

Přesně tak, nechápu ty hlasy proti. Piloti, kteří jsou do této iniciativy zapojení si to celé platí ze svého.
Prostě každý se snaží pomoci jak může a umí.
A ohledně tohoto letadla, i kdyby Ivo Lukačovič v životě neudělal nic jiného než, že tento nádherný kus české letecké historie přivezl zpět domů, tak by to bylo více než většina lidí za život zvládne.

Zbyněk

O uhlíkové stopě jste slyšel? A to neřeším efektivitu přepravy s dvěma překládkami navíc.

dvojiteF

chod s tym do ..

Eduard

Myslíte třeba do Brusele 🙂 😀

Pražák

Ano a co? To v rámci boje za nový a lepší svět, společnost a nového člověka (kde já už to slyšel?) zakážeme sportovní létání, historická letadla, lokomotivy, auta a bůhví co ještě? Zrovna na Vás sedí
posledního věta mého předchozího příspěvku jak Jandák na hrnec.

bohyn

Kolik rousek uz jste donesl z Prahyy do Brna bez uhlikove stopy? Takze fuck off. Ikdyz to tam ponesete pesky v batohu, tak mate uhlikovou stopu.

LWQ

Ale kecy, vzdyt auto po D1 odveze to same a bez uhlikove stopy,ze?

K.S.

Pekný stroj.

Jakub

Pěkný stroj, nesmyslná cesta.

Jiří Kocurek

To je otázka, zda by to mezipřistání v Brně s Ruslanem seřzalo míň paliva než otočit tohle éro z Prahy.

JakubP

Tohle jsou ty vyrabeny na CVUT, ne ty dovazeny letecky z Ciny. Kazdpopadne 300 masek z Prahy do Brna je tak na vetsi kombik, max dodavku, ne na letadlo. Se zdrzenim pri prekladani na letistich by to dost mozna nebylo ani pomalejsi a to i s rozkopanou D1 vzhledem k tomu, ze by na ni nemel byt velkej provoz…

K.S.

A nebo hodit na rychlík…

Ale je možné že při hezkém víkendu to chtěl proletět, tak proč přece jenom nevzít ty masky, že? Tomu letadlu je jedno jestli poletí jenom s pilotem, nebo poveze pár kilo nákladu. Navíc bůh ví které z těch masek to jsou, jestli to jsou ty potápěcí s komínem a filtrem, tak to už je celkem objemná a těžká záležitost. Stejně jako jestli to jsou ty malé bez štítu. To už na kombík být nemusí, ale na letadlo také ne.

kakov

na rychlík? který? leda naskládat do uzamčených kupé

Pražák

To zcela irelevantní, palivo do Ruslanu (pominu-li fakt, že tyto masky rozhodně žádný Ruslan vozit nemůže), platíme my všichni, kdežto tady si to platí provozovatel ze svého.

mikiqex

Pokud vím, tak piloti musí mít nalétané hodiny. A proč létat „jen tak“, když mohou být i užiteční?

kakov

spíš otázka, proč to nepřepraví armáda nebo policie vrtulníkem? kapacita by nemohla být o tolik menší a mohlo se to vyložit rovnou na heliportu v nemocnici.

Každopádně, od pilotů a Lukačoviče je to záslužný a chválihodný čin.

K.S.

Peníze, organizace… Přece jenom u armády je to složitější a než to celé probublá, o víkendu, takto to možná bylo na dva telefony.

Y.K.

Vrtulník? Mno to už asi dražší doprava neexistuje.

kakov

tak vrtulník, tím bylo myšleno, pokud by to z nějakého důvodu muselo být letecky,

jinak samozřejmě by dodávka byla nejelegantnější řešení

Nekdo

tady Ti ekonazi Vás utlučou uhlíkovou stopou, chvilku počkejte…

kulhán

Piloti musí nalétávat hodiny při výcviku, ale ne na tomto letadle. Hlavně hodinová sazba bude někde hodně vysoko.

Pražák

Jaká hodinová sazba? Veškeré náklady v rámci této iniciativy si platí zainteresovaní piloti ze svého. Tedy z hlediska veřejných financí je to levnější než kdyby to třeba hasiči vozili po zemi, třeba i tou dodávkou.

kulhán

Jel jsem okolo do Brna na mašině, kdybych to veděl mohl jsem těch 300 masek dát do igelitky pod sedlo a hodit to rovnou na vrátnici do nemocnice 🙂
Tyto nesmyslná gesta dělají tyto podnikatelé stejně jen k refresh zviditelnění…

Jiří Kocurek

Seznam se musí zviditelňovat? Vždyť ho každý druhý vidí u sebe na monitoru. A možná je lepší, když to letadlo lítá takhle „zbytečně“ než aby hnilo v depozitáři muzea ve frontě k restauraci do vystavovatelného stavu.

Filip

Tech třista masek má velkost okolo 3 metru krychlových to bych chtěl videt kam to dáš 😉

Pražák

Mohl, tak proč jste se nepřihlásil a nepomohl? Místo toho tu závistivě prskáte.

Jakub

Nj, kritizovat se nesmí, to je hned závist, že? Tak doufám, že se tím také řídíte.

Pražák

Kritizovat se samozřejmě může, ale mělo by to mít nějakou logiku. Tady někdo na vlastní náklady převeze na základě požadavku brněnských zdravotníků nějaké zdravotnické vybavení, veřejné rozpočty to nic nestojí a možná se pár lidí, kteří o tom doposud nevěděli, dozví jak úžasný stroj, navíc v letuschopném stavu v ČR je. Tak co je tady ke kritizování?

LWQ

300 masek tohoto typu nedate ani do kombiku Vy vtipalku 🙂 tohle nejsou nefunkcni cinske rousky od slecny Slovakove 😀

Pražák

Proč? Hradí si to ze svého a ještě udělali dobrou věc.