egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

„LuftJardův návrat“ do ČSA. Airbus vzlétne v barvách Slavie

Airbus A319 OK-MEL s polepem SK Slavia Praha. Foto: archiv ČSA
Airbus A319 OK-MEL s polepem SK Slavia Praha. Foto: archiv ČSA

Zatímco se v neděli fotbalisté Slavie marně pokoušeli vstřelit v Plzni gól, v hangáru na pražském letišti začali technici s polepem airbusu A319 registrace OK-MEL s logem Slavie.  České aerolinie mají poprvé ve své flotile letadlo s reklamou na fotbalový klub

Fotbalový klub s čínskými nápisy na dresech vede Jaroslav Tvrdík, někdejší prezident ČSA. Právě za Tvrdíka začala cesta aerolinek téměř do záhuby: velkolepé výdaje a nezvládnutá expanze uvrtaly tehdy ještě státní firmu společně s nástupem dalšího managementu téměř na hranu bankrotu. Patnáct let po jeho nástupu do funkce šéfa ČSA tak budou mít zaměstnanci jeho působení opět na očích. Polep budí už značné emoce na sociálních sítích, právě kvůli Tvrdíkovi, který si za své působení v ČSA vysloužil přezdívku LuftJarda.

Airbus, která se má letos vrátit zpět leasingové firmě a být z flotily vyřazen funguje v poslední době často jako záloha. Zítra se má vydat s fotbalisty Slavie do nizozemského Maastrichtu k odvetnému zápasu Evropské ligy s belgickým Genkem.

„SK Slavia Praha si u ČSA objednala leteckou přepravu na vybrané zápasy svého A-týmu v Evropské lize, včetně zítřejšího letu do Maastrichtu a pátečního zpátečního do Prahy. Kromě letecké přepravy si klub současně u ČSA objednal i speciální polep letadla Airbus A319. Jedná se o standardní obchodní spolupráci,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Slavia dříve dlouhodobě spolupracovala se společností Smartwings (dříve Travel Service). Spolumajitel Smartwings Jiří Šimáně působil i ve vedení klubu, s Tvrdíkem se ale neshodli. Tvrdík přivedl do Smartwings i čínské investory, jejichž podíl ale chtějí čeští akcionáři vykoupit.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tuKabel

Tvrdík není zloděj, ale neschopný blbec. Takže ano, přivedl ČSA k bankrotu, ale zodpovědnost nesli jiní. To že to je debil non-plus-ultra, který není schopný vést ani tým dvou uklízeček, se vědělo hned jak začal čmuchat kolem politiky.

Rampa

Jak mohl Tvrdík přivést do SW čínské investory?

Jen tak

a co s tím má Tvrdík společného?

Rampa

No podle me nic, ale ten posledni odstavec tak vyzniva.

tomáš

Tvrdík není žádnej mafián, je to pouhej bílej kůň ve vyšších sférách.

jkbrzck

Bylo by zajímavé, kdyby jednou někdo zanalyzoval a porovnal ředitelování Tvrdíka s jeho nástupci…

aviojan

Trosky ČSA jako kus hadru. Ostuda, hanba, lítost…

Martin

Zajímavé, že nikde na trupu není žádné logo ani nápis, že se jedná o letadlo ČSA. Kromě trsátka na směrovce tedy.

Jen tak

Tak ono to letadlo už v podstatě čsa není. Ted ho přelepili, letadlo odletí s fotbalistama, vrátí se, možná ještě párkrát poletí .. a pak sbohem. za chvíli mu končí leasing.

Víťa

Airbus, která se má letos vrátit zpět leasingové firmě a být z flotily vyřazen…. To se obávám, že přesně odpovídá osudu Slavie v Evropské lize. Škoda pro koeficient…

Václav Novotný

A jak přispěla k českému koeficientu Sparta? (nebo si dosaďte klub, kterému fandite vy) A proč sem tohle pletete.

Mig

A není náhodou Smartwings hlavním akcionářem ČSA?

Jen tak

A?

Mig

V článku stojí, že Tvrdík a Šimáně se nepohodli a proto Slavie přešla od Smartwings k ČSA. To je asi jako přejít od VW ke Škodě nebo Hyundai ke Kia…

Jen tak

Hmmm… k tomu orechodu k csa doslo v roce 2006 nebo 2005 🙂 a trvalo rok

Jarda

Zaplatil?? Být ČSA tak s ním do ničeho nejdu, jak je možné že takový člověk nesedí s Babišem na Pankráci?

Jen tak

Proc by sedel na pankraci? Ne ze bych se tvrdika zastaval, ale … za co by mel sedet?

Jinak, tohle na 99,9% neslo pres csa (jejich hlas nebyl ani poradni). Ti sami cinani, kteri vlastni slavku, spoluvlastni smartwings, a tim i csa.

Jarda

Za co?? Přivede fungující společnost na pokraj bankrotu…. Zkuste vy způsobit škodu někomu nebo ve vašem zaměstnání..

Rossec

Vyhodíš ho oknem, vrátí se komínem.

Yirina

To je hrůza, facka od Tvrdíka všem, kterým na ČSA záleželo. Ten člověk by měl chodit kanálem….