Letecké společnosti Letectví

Lufthansa zvažuje, že místo dalších A350 nakoupí dreamlinery

Airbus A350-900 v barvách společnosti Lufthansa. Foto: Airbus
Airbus A350-900 v barvách společnosti Lufthansa. Foto: Airbus

Letecká společnost Lufthansa by mohla do své flotily nově zařadit i Boeingy 787 namísto další objednávky na Airbusy A350.

V rozhovoru pro server Airlineratings.com to uvedl šéf aerolinky Carsten Spohr. „Dreamlinery jsou alternativou k objednávce dalších Airbusů A350, na kterou máme stále opci,“ uvedl Spohr.

Podle něj oba typy letadel dobře zapadají do plánů na trasy na méně vytížené dálkové linky do hlavních hubů aerolinky, na které je zbytečné nasadit kapacitně větší letadla. K rozhodnutí má podle Spohra dojít v řádu několika měsíců.

Lufthansa má objednáno až 20 Boeingů 777-9, tedy letadla, které ještě nevzlétlo a teprve se vyrábí první testovací stroj. Sedm z nich má být dodáno do konce roku 2020, na dalších čtrnáct má aerolinka opci. Zatím není jasné, zda je nasadí na lety z Mnichova nebo Frankfurtu. První stroje budou bez první třídy, protože nahradí starší letadla, která první třídu také nemají.

Podle Spohra zatím není jasné, které typy letadel budou z flotil vyřazeny. „Pokud budeme chtít růst více, nahradí Airbusy A340-300. Pokud méně, nahradí Boiengy 747-400,“ uvedl Spohr.

Pro Airbus je Lufthansa jedním z hlavních zákazníků pro model A350, celkem si německý dopravce objednal 25 letadel ve verzi -900, 11 z nich už zařadil do flotily. Na dalších 30 letadel má firma opci. Airbusy A350-900 pro Lufthansu létají v uspořádání se třemi třídami pro 293 cestujících.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nicky

No tak co jsme se dověděli?
Něco vyřadí, ale ještě neví co a něco koupí, ale ještě přesně neví co.

Juraj

Dúfal by som, že je to len obchodná taktika, ako trochu stlačiť ceny. Ako cestujúci budem vždy radšej za A350 než za 787.

zbvk

Tak to já naopak budu vždycky preferovat Boeingy 🙂

Pako

To delas dobre, predsedo!

Jen tak

A jaky je v nich pro vas , jako cestujiciho, rozdil?

Michael

Treba v sirce sedacky. A350 je sirsi a ve stejne Y konfiguraci 3-3-3 je to hodne znat.

Jen tak

trošku „nesmysl“.

zrovna např. quatar airwais má v 350 18″ šířku sedačky, zatímco např. scoot tam má šířku 19″. stejně jako např. singapore airlines atd.

takže .. ono to není o typu. ale o aerolince.