Lufthansa začne zdarma testovat cestující na Covid-19, zatím zkušebně na vnitrostátních letech

Testování na Covid-19 na letišti. Foto: LufthansaTestování na Covid-19 na letišti. Foto: Lufthansa

Na palubu se dostanou jen cestující s negativním testem.

Zpět na článek
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lektor

Jde o to jestli lidé ztratili důvěru v cestování nebo jim spíš vadí nespočet omezení a nařízení apod. jako například toto.
Já bych klidně letěl, kdybych nemusel do karantény, projít testovánín a ještě všude musel nosit roušku a neustále poslouchal ať si jí narovnám…

idk123

Řekl bych, že bez zrušení všech těhle omezení prostě lidé cestovat nebudou, ať se dopravci budou snažit jak chtějí. Stačí se podívat u nás na léto, žádné roušky = lidé cestovali mnohem více, než když je vláda k tomu nutí.

Karel Jezbera

Toto je pouze salámová metoda, na kterou nesmíte skočit. Za rok nebo dva bude takové testování před vstupem na palubu letadla naprostým standardem. A už vám nikdo nedá volbu letět jiným letem, kde toto požadováno není. Tady je potřeba říci jasné NE takovému experimentu. Toto je prostě osekání dalších občanských svobod. Rozumní lidé prostě v takovém případě přestanou létat. A pokud někdo řekne „mě to nezajímá, protože stejně nelétám“, tak vám řeknu další krok. Později to samé bude podmínkou pro vstup kamkoliv. Nemáš čerstvý negativní test? Nebo nejsi očkovaný a nemáš certifikát zakódovaný v blockchainu? Tak nemáš právo si nakoupit… Číst vice »

Lumiere

Kéž by to byl certifikát v elektronické podobě. U nás to spíš bude třístránkový formulář se 4 razítky, 5 podpisy a ve formátu A4. A to celé dvojmo.

kulhán

Není problém to zfalšovat. Obzvláště pokud se bude testovat na hodně místech.
Už teď to není problém.

Y.K.

Jaká opatření jsou tedy opodstatněná? Nějaké návrhy pro vlády světa by nebyly?

Kalanis

Přiznat že mrtví jsou a mrtví budou. A skončit s omezováním ekonomické aktivity a duševního pohodlí. Netlačit lidi do kouta. To je naopak recept na pořádnou řež.

Y.K.

Takže jestli se umírá tak jako vždy (⌀ 300 denně), nebo (zatím téměř) dvojnásobek, je to jedno. To vlastně ani nepotřebujeme zdravotnictví, ne? Mrtví jsou a budou. Není mi jasné, jak si představujete duševní pohodlí a ekonomickou prosperitu v situaci kdy nemocnice a márnice přetékají, mrtvoly se odloží na zimních stadionech a nemoc se nechá „v klidu“ projít za velkých lidských ztrát a to bez jistoty, že vznikne kolektivní imunita (zatím se nikde nepovedla). Prostě je tu pandemie. Lidi co nedokážou pochopit, že je to po nějaký čas bude stát komfort a vyžadují „standardní pohodlí“ mi přijdou natvrdlí. Tím že… Číst vice »

Kalanis

Budu zlej. Kolik % z populace to sebere? Proč má větší část kvůli tomu trpět? Proč kvůli tomu v podstatě stojí kus ekonomicky aktivního obyvatelstva a nemá možnost příjmů? Co léčení jiných dlouhodobých průserů jako je třeba rakovina? Argument o stadiónech narvaných mrtvolama si laskavě nechte pro daleko větší průsery, tady není Sarajevo. Gaussova křivka pro škody způsobené tou chlupatou koulí platí. Čás zařve, jiná si toho ani nevšimne. Jako s jakoukoliv normální chcípavkou. Za mě je větší chyba omezený kontakt seniorů, což jim ke zdraví rozhodně nepřidává. Nebo nemožnost se rozloučit s umírajícími. A samozřejmě otázka – kdo to… Číst vice »

Jaksi

..a může za to Soros a Gates. Říká se tomu stihomam…a obvykle se s.tim vozí do Bohnic, Kroměříže nebo Opavy.,

Lumiere

A Kalousek! 😁

Lumiere

Provizorní řešení do doby, než se začne očkovat. Pak bude povinnou součástí cestovních dokladů potvrzení o očkování a testování nebude třeba.

Surio Mario

Čekám, že očkování bude pro cizince v řadě zemí povinnou podmínkou pro povolení vstupu. Takže letecké společnosti jen předem vyfiltrují lidi, které v cílové destinaci stejně okamžitě otočili a poslali zpátky.

Viki

Očkování asi už nebude třeba, korona zmutuje. Staci se podivat na jaro a na podzim.

xcon

Este chyba oznamenie co s cestujucim ktoremu vyjde pozitivny AG test a hlavne jeho letenkou. A ako sme sa cez vikendy na Slovensku presvedcili, AG test dokaze oznacit cloveku falosnu pozitivitu, naopak neodhali vsetkych skutocne pozitivnych. Takze to su zatial len take testy aby boli…aj tak by mali byt pozitivny pretestovany PCR

Radek Janata

Vždyť to tam napsáno je. Přebookují ho na jiný let (ve kterém neplatí ta podmínka).

xcon

Treba čítať…” Kdo nebude chtít test postoupit, bude přesměrován zdarma na jiný let.” Ja sa pýtam čo ( aj do budúcnosti ) s takým ktorému vyjde pred letom pozitívny AG test? Predpokladám že PCR test sa do odletu nestíha a pozitívneho na palubu určite nepustia…

Adrián

To je dobrá otázka. A aké by boli podľa Vás možnosti?

Kalanis

Aby pozitivka vyšla nějakému papaláši, který opravdu urgentně někam potřebuje.

xcon

Adrian, ja na to urcite riesenie ani dosah nemam, ale ak letecke spolocnosti budu chciet obnovit doveru v lietanie, budu musiet byt tie letenky flexibilne za cenu aj najnizsich tarifov. Ja osobne som lietal da sa povedat dost hlavne pracovne do Azie a v dnesnej dobe si taku cestu vobec neviem predstavit. Pri takomto testovani by clovek nevedel kde sa zasekne na akom letisku, pripadne v akej karantene mimo domova. Nejaku rodinnu dovolenku si tiez predstavit letecky neviem…pride rodina na letisko a niekomu z nich vyjde AG test pozitivny…neletia nikde a este starosti navyse. Bohuzial kym sa covidu nezbavime ci… Číst vice »

Petr

„Obnovit důvěru v cestování.“
Tady se ta krize turismu pořád bere za špatný konec. Pokud budou ty testy uznávat v cílových destinacích a člověk se tak vyhne naprosto nesmyslným a nahodilým restrikcím na hranicích, určitě to důvěru obnoví. Pokud ne a nákup letenky bude pro cestující i nadále zároveň sázka do loterie „projdu/neprojdu“, budou to akorát vyhozené peníze.