Letecké společnosti Letectví

Lufthansa poprvé v politice. Polepem letadla vyzývá k účasti ve volbách

Airbus A320 v polepu propagujícím evropské volby. Foto: Lufthansa
Airbus A320 v polepu propagujícím evropské volby. Foto: Lufthansa

Letecká společnost Lufthansa se rozhodla pro netradiční krok. Její airbus A320 létá od tohoto týdne se speciálním polepem, který má obyvatele Evropské unie přesvědčit, aby se hlasovali ve volbách do Evropského parlamentu.

Obří nápis SayYesToEurope – Řekni ano Evropě umístila na trup letadla. „V květnových volbách rozhodnou lidé o budoucnosti Evropy. Víc než kdy jindy je důležité, aby se lidé voleb zúčastnili a posílili ideu svobodného a sjednoceného kontinentu,“ uvedl šéf Lufthansy Carsten Spohr v tiskové zprávě. Do skupiny Lufthansa patří dopravci v celkem pěti evropských zemích.

Podle Spohra je potřeba účast podpořit i proto, že k minulým eurovolbám přišlo málo lidí.

Polep dostal Airbus A320 D-AIZG, osm let staré letadlo se ještě těsně před polepem objevilo v Praze na letu z Frankfurtu.

Lufthansa nově kromě německé vlajky na trup letadla umístí i vlajku Evropské unie.28

tagy
28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lukas

Žádná vlajka Evropské unie od ratifikace Lisabonské smlouvy neexistuje a mělo by tam když tak být „ano evropské unii“, Evropu do toho nemají co plést.

Casper

Tak DLH se účastní “voleb” už víc jak 20 let. Pochopitelně skrytě a to prostřednictvím dceřinné společnosti, jejíž primárním posláním je lobovaní ve prospěch DLH ať už na půdě EP tak EASA či IATA (např. výjimky z norem posádek – jako jediná Evropská let.spol. měla výjimku (přechodné období) pro min.počet CC/počet sedaček v letadle apod.). Poté, co původně polostátní DLH za peníze německých daňových poplatníků obnovila před 25 lety letadlový park, DE vláda se zaručila za úvěry na zcela novou dálkovou flotilu, čímž dosáhli min. úrokových sazeb (primárně tvořenou B744), DLH prolobovala v EU opatření proti tehdejšímu “bývalému východnímu bloku”… Číst vice »

libertarianball

Akorát škoda, že stále dochází k záměně dvou pojmů:

Evropa = starý světadíl, úžasný kontinent, náš domov

Evropská Unie = autoritativní organizace se zbytečným obřím úřednickým aparátem, vysoké daně, zbytečné dotace

Tady na Moravě

Tak tak, zbytecne dotace, ktere nam ta autoritativni EU nuti do takovych zverstev jako dalnice, koridory, opravy panelaku a jine. A ty jejich zle kontrolni organy, jak si mohou dovolit upozornovat na to, ze nas demokraticky zvoleny premier je zlodej?

ČD4ever

Na tyto stavby by byly penize i bez EU. Vždyť se v Bruselu jen přerozdělí na „správnou“ věc a pošlou s bílomodrou cedulkou zpět.

Jen tak

Blabol.

Dash9

Zajímavé na tom je i to, že je to napsané anglicky, tedy jazykem národa, který už Evropské unii řekl „ne“. 😉

Kuba

I v Irsku a na Maltě je jedním z úředních jazyků angličtina.

Pražák

Můžu se zepat, co si představujete pod pojmem „vysoké daně“ v souvislosti s EU?

libertarianball

1/ jakékoliv daně jsou vysoké neboť jakékoli daně jsou krádež (nebo jsou snad dobrovolné??)

2/ na ty skvělé projekty (jako asfaltka k posedu) vzala EU z našich peněz. Tj.vzala nám peníze, kus vrátila a nutí nás za ně postavit nesmysly ….bezva (y)

3/ babiš je zlo, ale to tvrdí nejen EU

Pražák

Koukám, že Murphyho zákony neomylně platí i pro internetové diskuze. Sotva jeden chytrák dostane stopku, objeví se jiný. A ještě jednou se zeptám, které daně u nás podle vás stanovuje EU.

libertarianball

Pražáku, je někde v mém příspěvku že daně stanovuje EU? Není. Je tam že bere peníze z našich daní. Takže pokud si je náš stát nevytiskl, tak patrně budou z našich daní. Nevím jakou stopku myslíš, ale líp čti příspěvky 🙂

Pražák

Čtu „Evropská Unie = vysoké daně“, ale ani na dva pokusy jsem se nedobral k tomu, jak výše našich daní souvisí s EU. Byly snad před vstupem do EU nižší?

Jen tak

Uz te vidim, jak stavis silnice ze sveho…

To by bylo kecu.

jirka

A jéje, zase nějakému nebožákovi od Svobodných došly prášky. Miluju tyhle kretény, co by rušili daně, až je mi líto, že jim nelze vyhradit nějakou rezervaci, kde by si tenhle koncept zkusili. Jako jo, člověk nemůže na tyhle joudy, co čtou tak D-fense, klást velký nároky, ale přeci jen – to, že se silnice ani nemocnice sama nepostaví, to snad dojde průměrně inteligentnímu dítku při hodině vlastivědy tak někdy ve třetí třídě, ne?

Ludvík

Takže nejen vyzývá k účasti, ale nepokrytě naznačuje koho volit.

Honza

Proevropských stran je více. Ty protievropské chtějí za nemalé poslanecké platy z EU proti ní bojovat? To mi přijde jako schíza, slušně napsáno. Např. PitomioAntiEU?

Svatá Prostoto

Nechci se tady pouštět do politické debaty, ale musím se jen vyjádřit k tomuto oblíbenému argumentu, že někdo „za peníze EU bojuje proti ní“. To je prostě nelogická úvaha. „Peníze EU“ jsou peníze z daní občanů. Tito občané zvolili své zástupce do EU. Pokud tedy existuje určitá euroskeptická skupina voličů, která tam dostala svého euroskeptického kandidáta, proč je něco špatného na tom, že ten potom zastává jejich zájmy, de facto za jejich peníze? Zkrátka zjednodušeně řečeno, všichni platí daně, všichni tam mají zástupce, všichni zástupci jsou z daní placeni. To by se pak přece dalo stejně argumentovat, že tam jsou… Číst vice »

Tady na Moravě

Jak moc velky mindrak musi clovek mit, aby za heslem „Reknete ano Evrope“ videl nabadani k voleni nejake strany?

libertarianball

K volbě konkrétní strany nenabádají, nabádají k volbě prounijní strany

Souprava

Presne tak, je to nechutna propaganda EU.

Tady na Moravě

Souprava by radeji videl „Hate Europe! Love China!“

Jackub

To jsou jediné dvě možnosti?

Jen tak

Jeste love russia.

Tady na Moravě

No proti „say yes to Europe“ je jenom „say no to Europe“.
Uz vidim jak tu druhou moznost ma na triku nejaky muslim :-))) Vy budete jeden z prvnich lidi co budou kricet, ze takovy clovek nema na svete co delat :-)))

jirka

Zajímavý je, že libertariánská koule by zavedla kapitalismus bez přívlastků ale na druhé straně ji vadí, že si firma na svý letadlo napíše, co uzná za vhodné. A jak šokující, ta firma si tam napíše „yes to europe“, protože společný evropský trh je v jejím výsostném ekonomickém zájmu.

Jestli ona libertariánská koule nebude akorát nějakej deproivovanej frustrát, jak to v takových případech obyčejně bývá.

Souprava

Ta firma je soukroma? Zneuzivat statni firmy k vlastni propagande EU ale ocividne nevadi.

Petr

Ano, je soukromá