Loterie Ryanair. Aerolinka s málo piloty spustila výprodej, rušení letů ale hrozí dál

B737, foto: RyanairB737, foto: Ryanair

Podle očekávání zkouší největší evropská letecká společnost po ostudě s rušením desítek letů získat důvěru zákazníků výprodejem. Jenže ani nákup

Podle očekávání zkouší největší evropská letecká společnost po ostudě s rušením desítek letů získat důvěru zákazníků výprodejem. Jenže ani nákup letenek na listopad neznamená jistotu, že lidé nakonec skutečně poletí. Rozpory mezi vedením firmy a piloty se nadále prohlubují a hrozí, že dostatek personálu nebude mít firma ani v listopadu. Dosud firma oznámila škrty do konce října.

Ryanair dnes spustil celoevropský výprodej letenek zejména na listopad a začátek prosince, který patří tradičně k přepravně slabším obdobím. Jednosměrné letenky nabízí od 259 Kč. Nejlevnější tarif nabízí z Prahy do Bruselu, Budapešti a Krakova, z Brna do Londýna, stejně jako z Pardubic. Zlevnění se například týká i letenek z Prahy do Španělska, lednové termíny letů do Barcelony lze sehnat za 1300 Kč zpáteční, do Madridu za 1700 Kč.

Po dnešní valné hromadě firmy se ale nezdá, že by se situace ve firmě, zejména vztahy mezi vedením a piloty uklidnila. Krátce poté, co piloti odmítli bonus 10 tisíc euro za to, když si teď nevyberou dovolenou, firma přišla s tím, že jim může dovolenou sama zkrátit i bez bonusu. Velkou část pilotů čeká čtyřtýdenní dovolená v kuse, Ryanair ji chce zkrátit o týden a nechat je vyčerpat v lednu příštího roku.

Šéf Ryanairu Michael  O’Leary na valné hromadě uvedl, že firmě chybí nejméně 125 pilotů, kvůli čemuž firmě hrozí rušení i v listopadu. Zatímco cestujícím se ještě stále omlouvá, na více než čtyři tisícovku pilotů ve firmě už začal útočit. Podle serveru The Guardian některé piloty obvinil z toho, že jsou plní vlastní důležitosti. „Rád bych, aby mi jakýkoliv pilot vysvětlil, jak moc je to těžká práce, když už jste jednou vyškolení a máte zkušenosti nebo jak někdo, kdo může létat maximálně 18 hodin týdně, může trpět únavou,“ dodal.

Podle O´Learyho nejsou vztahy s piloty špatné, řada z nich si prý dobrovolně volno zrušila a šla do práce. Současně firma oznámila, že na některých základnách kvůli přetahování od jiných dopravců zvýší platy nejméně o deset tisíc euro.

Tagy Ryanair
Žádné komentáře