umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví Letiště

LOT mění spojení z Česka. Z Prahy do Varšavy bude dočasně létat jen přes Ostravu

Embraer E170 společnosti LOT Polish Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha
Embraer E175 společnosti LOT Polish Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha
Mezipřistání v Ostravě je zatím dočasné na měsíc, firma spojením linek ušetří náklady při velmi slabé poptávce.

Letecká společnost LOT Polish Airlines upravila svůj letový řád z Česka a nově začne nabízet spojení Prahy a Varšavy jen přes Ostravu. Má jít o dočasnou změnu způsobenou současnou nízkou poptávkou. Díky nové kombinaci budou mít cestující v Česku po téměř dvou letech možnost vnitrostátního leteckého spojení.

Ještě včera přes den po oznámení nového spojení mezi Ostravou a Prahou byly v rezervačním systému dopravce stále přímé lety mezi Prahou a Varšavou. Ve čtvrtek večer zmizely a nově jsou v prodeji jen lety s mezipřistáním v Ostravě.

Aktuálně LOT počítá s lety z Prahy do Varšavy a zpět přes Ostravu od 11. listopadu do 10. prosince, na všechny spoje nasadí Embraer E175 s kapacitou 76 cestujících. Naplánované jsou pětkrát týdně: každý den kromě soboty a úterý. Doba letu z Prahy do Varšavy se prodlouží mezipřistáním v Ostravě zhruba o hodinu. Nově je letový čas naplánován na 2 hodiny a 30 minut. Stránky LOT neuvádí, že letadlo bude mít mezipřistání v Ostravě, z rezervačního systému je to ale patrné.

Lety jsou naplánované z Prahy s odletem v 11 hodin ve středu, v pátek a v neděli. Ve čtvrtek z Prahy odlétá v 18:50, v pondělí v 17:45.

„Nové letecké spojení mezi Prahou a Ostravou znamená nejen posílení přítomnosti letecké společnosti LOT Polish Airlines na našem letišti, které, jak věříme, bude příští rok pokračovat, ale také návrat vnitrostátní osobní letecké přepravy. Z toho budou profitovat především cestující, kterým se tak nabízí další způsob dopravy mezi vzdálenějšími regiony České republiky,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Dopravce plánuje i nadále létat přímo mezi Prahou a Varšavou od 11. prosince 2020. Zda pak bude pokračovat i vnitrostátní spojení není ještě jasné. LOT se rozhodne podle zájmu. Mezi Prahou a Ostravou létaly ČSA 83 let do ledna 2019.

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MaraSourak

A dneska leti jen Dash…skoda

Lukáš

V amadeu to bylo jasně patrné už včera, do galilea to popadalo až možná včera večer, nebo přes noc..

Petr

Achjo, tak já to koupím no 😀 A jedním směrem to holt vezmu vlakem, podobná příležitost už zas asi dlouho nebude. Jen doufám, že neskončím s dalším nerefundovatelným voucherem do sbírky.

Lukáš

LOT refunguje v pohodě na automatic refund 😉

MajsterN

Automatic co? Stale cekam na vraceni penez z cervna.

libcha

Nerad vypouštím kousavé poznámky, ale mám skoro pocit, že LOT zatím stran spojení s Českem vypravil víc tiskových zpráv, než těch letů.

Petr Noworyta

Tak ona ta tiskova zprava byla vydana jen jedna. To ze ji pan velevazeny redaktor nepochopil je vec druha. Proto musel vydat dalsi clanek v momente kdy konecne tu tiskovou zpravu pochopil

Dotace

Takže se tím 1. zmrví to úžasné spojení z Ostravy do celého světa, 2. se tím zmrví spojení z Prahy a za 3. vnitrosegement mezi Ostravou a Prahou bude také v časech úplně na ho… Je to jen ekonomický kalkul v této pro aerolinky těžké době, takže být letištěm Ostrava bych se tím nechvástal.

Lukkuk

LOT zabil dvě mouchy jednou ranou. Jedna moucha jsou dotace v Ostravě a druhá jsou PAX v PRG. Oboje se jim podařilo dostat do jednoho éra 😀

JaB

je to genialní a jako bonus oživil linku mezi OSR a PRG, která v tuto dobu, kdy je nutný test na covid při cestě mimo ČR, bude určitě využita. Zvlášť za cenu letenky v podobě vlaku v první třidě si myslím že je to super!

Lukkuk

Což mě tak napadá, že Ostrava teď dotuje Pražákům přískok do WAW.

JaB

a však no a ? vlaky dotované nejsou ?.. za mě tím lip, linka bude lépe využitelna

Y.K.

Taky se na to jde dívat tak, že Ostrava si připlácí, aby let mezi PRG – WAW udělal mezipřistání v Ostravě. 🙂

Vlastik

Ano to je přesně. Vlk se nažral a koza zůstala celá.
V minulosti bývalo zase u některých letu mezipřistání v Bratislavě.

Peeetr

Jediná logická možnost ze včerejšího „zmatku“.

Radovan Komínek

Pokud to má být od 11.11, tak by si Letiště Ostrava už mohlo upravit letový řád na svých stránkách.

Honza

myslím že změny v letovém řádu na web LKMT dávají vždycky v pondělí

Modré zábradlí

Aktualizovat tolik dat není jen tak.

Martin

Tak to přeci bylo jasné již včera, že ta Ostrava je jen vložené mezipřistání na lince Praha – Varšava. Vždyť tomu napovídalo i číslo té „nové“ linky. Nebo on si vážně někdo myslel, že LOT přidal extra spojení Ostrava-Praha-Ostrava?

Robert

Bylo to jasné už včera, že LOT spojil dvě linky do jedné. Stačilo se nenechat zmást PR vyjádřeními.

Martin

Proto se divím že to zmátlo i pana Sůru

Dog

A nebylo vám divné, že to bylo v cca stejných časech, jako lety s mezipřistáním v Ostravě…

Martin

Ono se to dalo poznat hlavně z toho čísla linky. Do PRG léta LO521 a teď přes OSR je to LO1521. To stejné je u LO527 vs LO1527

johny

Divné to být určitě mohlo, ale co je psáno, to je dáno.

Permonik

Druhý den, a druhý članek o tom že z Prahy do Varšavy se poletí přes Ostravu. To pepici nějak nemohu rozdychát.

Jakub

Poslední věta moc nedává smysl…

Jakub

Už je to lepší 🙂

Jentak

dadada nová linka ODS