Letecké společnosti Letectví

LOT je další evropskou aerolinkou, která vrátila do provozu 737 MAX

Boeing 737 MAX 8 ve Varšavě. Foto: Janusz Jakubowski / Flickr.com
Boeing 737 MAX 8 ve Varšavě. Foto: Janusz Jakubowski / Flickr.com
Po světě už vrátilo do provozu dlouho uzemněný letoun 15 dopravců.

Letecká společnost LOT Polish Airlines je čtvrtým dopravcem v Evropě a již patnáctým na světě, který vrátil do provozu dva roky uzemněné letouny Boeing 737 MAX 8.

Dnes v 16:45 dopravce odstartoval s letadlem registrace SP-LVD po více než dvouleté pauze na lince do Osla, během týdne se má vrátit do provozu další z pěti strojů, které má dopravce ve flotile. Každý prochází před zařazením na pravidelné lety velkou kohtrolou a zkušebním letem.

Piloti před návratem letadla do provozu prošli také výcvikem na simulátoru, ve kterém byli proškoleni na nový řídící systém letadla.

Po celém světě je zpět v provozu již přes 100 letadel 737 MAX u patnácti dopravců. V Evropě s nimi zatím létají TUI fly, Smartwings a Icelandair.

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub

Nevíte někdo kdy Smartwings plánují vrátit do provozu všech 7 Maxů?

Tomas

to neví nikdo. leda covid.

Petr

Zítra (25.3.) by měl podniknout testovací let první dodaný MAX, OK-SWA. Takže pokud si vezmeme 1-2 stroje měsíčně, tak by v červnu-červenci mohly létat všechny.

Adam

Otazka ci budu mat co lietat :(( pevne verim ze ano

Myšpul

Ono není úplně kam spěchat, s MAXy zatím není možné létat všude, je to vidět když letí s MAXem na Kanáry, že se musí vyhnout Maroku. Do Egypta zatím letěl jen jednou OK-SWE a to měl nějakou výjimku.

Zdenek

Přes Maroko na Kanary nelita zadnej stroj SW…

Tomas

pres maroko sice ne, al ejeho vzdušným prostrem ano…z historie tech pár letů na kanáry z letoška dat je videt, ze lety maxem se vyhýbají vzdušnému prostoru maroka a kopíruje hranici GMMM firu

zatímco lety normální 737 vzdušným prostorem maroka normálně proletí.

je pravda, ze ten statisticky vzorek je docela malý, nicméně na druhou stranu, jiná objektivní příčina, proč lety maxem letí mimo maroko, a lety 737 ho proletí, není.

Tomas

(pro kontext – vzdušný prostor maroka zasahuje „skoro“ až k funchalu)

Jan Novák

Je to blbost

Nigieu

Super 🙂