cargo

Lidé vybrali nátěr pro nové RegioPantery pro Plzeňský kraj. Zvítězila modrá

Nový RegioPanter v nátěru pro Plzeňský kraj. Foto: Plzeňský krajNový RegioPanter v nátěru pro Plzeňský kraj. Foto: Plzeňský kraj

Jednotky RegioPanter, které mají začít od příštího roku jezdit v Plzeňském kraji, budou mít lehce odlišný nátěr, než stejné vlaky

Jednotky RegioPanter, které mají začít od příštího roku jezdit v Plzeňském kraji, budou mít lehce odlišný nátěr, než stejné vlaky v jiných regionech. Hlasující v internetové anketě kraje dali přednost kombinaci modré, šedé, zelené a žluté barvy.

Výsledky ankety zveřejnil Plzeňský deník. Podle něj hlasovalo celkem 2822 lidí, pro vítěznou variantu bylo 1173 hlasujících. Na druhém místě s 970 hlasy byla varianta A, u které byla namísto modré dominantní barvou zelená, nejméně hlasů získala šedivá verze s 679 hlasy.

Jednotky vyrábí Škoda Transportation pro České dráhy, které využily rámcovou smlouvu z roku 2015. Na dvousystémové jednotky chtějí získat dotaci z Operačního programu Doprava 2.

„Naší snahou je dál zvyšovat kvalitu cestování v regionální dopravě, proto jsme v srpnu 2017 na základě rámcové smlouvy vysoutěžené v roce 2015 objednali u společnosti Škoda Vagonka výrobu 9 souprav RegioPanter. Tyto jednotky by měly být nasazeny na pravidelné spoje na podzim příštího roku a zaplatíme za ně zhruba 1 miliardu Kč,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Nové vlaky mají být hotové do konce příštího roku. České dráhy je chystají nasadit na linku Plzeň – Horažďovice.  Plzeňským hejtmanem je bývalý šéf Škody Transportation a její akcionář Josef Bernard. Pro Škodu jde po dlouhé době o novou zakázku na železnici, zásobník práce u kolejových vozidel ji v poslední době výrazně klesl.

Nové vlaky budou klimatizované, nabídnou připojení k internetu pomocí technologie Wi-Fi i elektrické zásuvky nebo informační systém. Kromě toho bude vždy alespoň jeden vůz v soupravě disponovat místem pro přepravu osob se sníženou schopností pohybu a orientace.

Kraj a České dráhy se liší v počtu míst, které vlak bude mít. České dráhy v tiskové zprávě uvedly v roce 2015, že bude mít  147 míst k sezení, z toho 9 míst v 1. třídě, kraj na webu mluví o 140 místech k sezení.  Cestujícím se výrazně zlepší kvalita cestování,  vozy u vlaků mezi Plzní a Horažďovicemi patří k jedněm z nejhorších, které České dráhy provozují.

 

Tagy České dráhy Plzeňský kraj RegioPanter Škoda Transportation
1 komentář