LOT 3a leaderboard

Libní přestanou některé vlaky projíždět, zastaví tu nově pendolina i RegioJet

Jednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan SůraJednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan Sůra

Cestující zejména z východních částí Prahy čeká od nového jízdního řádu podstatně větší výběr dálkových vlaků, které zastaví na nádraží

Cestující zejména z východních částí Prahy čeká od nového jízdního řádu podstatně větší výběr dálkových vlaků, které zastaví na nádraží Praha – Libeň. Nově tu budou zastavovat všechna pendolina i vlaky RegioJetu ve směru z Ostravy.

Plány na zastavování v Libni potvrdili oba dopravci. Už v letošním jízdním řádu zastavuje v Libni kromě jiných dálkových vlaků ČD také Leo Express.

Pendolina dosud v Libni nezastavovala, od 10. prosince tu zastaví všechny spoje SuperCity ve směru z Prahy i Ostravy. „Stanice Praha-Libeň je umístěna v přestupním uzlu MHD a umožňuje snadnou dostupnost do východních částí metropole, například na sídliště Prosek, Černý Most, do oblasti Jarova nebo Malešic,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Podle něj tak cestující z těchto oblastí mohou výrazně ušetřit čas strávený v pražské MHD. „Doba jízdy mezi hlavním nádražím v Praze a Ostravou-Svinov se o tuto zastávku neprodlouží a zůstane na úrovni 2 hodin a 53 minut,“ dodal Štáhlavský.

V Praze-Libni v současnosti zastavují ve směru z/do Prahy také vlaky EC/Ex ve směru Ostrava, Vsetín a zastavují zde také rychlíky.

Do Libně se letos vrátí i RegioJet. Ten tu zastavoval v obou směrech první rok provozu, pak kvůli omezením na trati musel nástup i výstup v Libni ukončit. Nově budou podle mluvčího Aleše Ondrůje v Libni kvůli kapacitě trati zastavovat jen vlaky ve směru z Ostravy. Dálkové vlaky z Brna a všechny spoje směrem na Moravu v Libni stavět nebudou.

Tagy Praha - Libeň
22 komentářů