Infrastruktura Lidé Silnice

Liberečtí krajští radní odvolali vedení své firmy na silnice. Za špatnou komunikaci a jednání

Oprava silnice. Foto: Silnice LK
Oprava silnice. Foto: Silnice LK

Dva měsíce před volbami odvolali radní Libereckého kraje předsedu představenstva krajské firmy Silnice LK Petra Šéna. Ve funkci skončil i místopředseda představenstva Josef Rechcígl. Silnice LK se starají o údržbu komunikací v majetku Libereckého kraje.

„Důvodem těchto změn je dlouhodobá nespokojenost s komunikací a jednáním společnosti Silnice LK směrem ke komunálním politikům, kteří spravují obce v našem regionu. Stejná situace panovala v případě údržby krajských komunikací,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu, investice a veřejné zakázky Jan Sviták.

„Je to taková nemilá odměna po deseti letech fungování, která přišla bez nějakých větších výtek. Občas se nějaké věci řešily, ale nemyslím, že by to bylo takové, aby se muselo odvolávat,“ řekl ČTK Šén.

Podle Svitáka vedení Silnic LK nedostatečně informovalo o plánovaných akcích a průběhu oprav. Vytýká mu i to, že nekoordinovalo postup s obcemi nebo neříkali obcím o změnách v harmonogramu prací. „Také chceme hlouběji přezkoumat hospodaření firmy a levněji nakupovat pohonné hmoty i náhradní díly, nejlépe vše ve spolupráci s naším vnitřním dopravcem, což do dnešního dne nebylo kvůli postoji vedení společnosti Silnice LK možné,“ řekl Sviták. „Po nástupu na kraj jsem zaznamenal negativní reakce z vedení většiny obcí Libereckého kraje. Samozřejmě, že jsem si informace při jednáních v území ověřoval. Jednal jsem s panem Šénem o nápravách a potřebných analýzách, avšak bez konkrétních výsledků,“ doplnil Sviták.

Odvolané vedení: nechápou, jak fungujeme

Podle Šéna jde ale o nepochopení, jak společnost Silnice LK funguje a k čemu byla založena. „Jako servisní organizace, která se stará o fyzický stav údržby. A ještě je tady Krajská správa silnic Libereckého kraje, která nám tu práci zadává a zároveň přebírá a kontroluje,“ uvedl Šén.

Liberecký kraj také připravil hloubkový audit, který také bude prověřovat provázání krajských společností zabývajících se nejen správou a plánem rekonstrukcí, ale i údržbou krajských silnic.

Do představenstva poslali radní dva nové manažery. Petr Šimoník se dlouhodobě věnuje dopravě, působil čtyři roky ve vedení libereckých Technických služeb. Je členem krajského výboru pro dopravu za ANO 2011. Petr Správka má podle kraje široké zkušenosti s úspěšnými restrukturalizačními procesy společností. Aktuálně, podle profilu na LinkedIn, působil ve sportovním areálu Polevsko.

S využitím ČTK

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Nick

Termín vnitřní dopravce trochu napovídá..

PetrB

V Liberci se to rozjíždí ve velkém:

Korupční kauza dopravců na Liberecku se rozrůstá. Policie obvinila dalších 17 firem

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3159342-korupcni-kauza-dopravcu-na-liberecku-se-rozrusta-policie-obvinila-dalsich-17-firem?fbclid=IwAR08QRG6JTjnIIf-xWmZR_mNMbixxzcIxvy0EE_XXhWUtARPe_CYTkotQ54

Jiří Kocurek

„Kdo krade, okrádá stát. Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu.“ Kdože to tehdy říkal, když vše bylo státu?

gogo

To jsi možná říkal ty nebo tvůj fotr. Slušní lidé nekradou za jakéhokoliv režimu.

Jiří Kocurek

Táta si nechával účtenky od každého pytle cementu. Kvůli lidem jistého ražení – neměl rád komunisty a oni neměli rádi jeho. To kdyby přišel nějaký hajzl s tím, že fotr krade.
A kecy o tom, že kdo nedělá nic špatného… nejsou pravda.

gogo

S tím tatíčkem nápodobně.

Jiří Kocurek

Poukazuju na morální zpustlost a ze které doby ta zpustlost pramení. Na dobu, kdy se musela prokazovat nevina. Na dobu, kdy byla ve vládě garnitura, která lidem brala majetky a ničila životy. Na dobu, kdy stát nedodržoval ani vlastní zákony.

PS: Slušný člověk nevznese ničím nepodložené obvinění z krádeže. Navíc pod přezdívkou, anonymě, zákeřně. Takže si napřed udělejte pořádek sám se sebou.

gogo

Ty jsi dobrý mimoň. Navíc nejspíše funkčně negramotný, neschopný pochopit psaný text.

gogo

Navíc to PŠM. To chce tedy náturu.
Čistému vše čisté, že.

Bob

A co bílý kůň? Vyskočil?

Jiří Kocurek

Následně sám sobě zaVařil (trestný čin s brokovnicí v ruce) a tak ho policajti trochu podusili. Teď by měl být pečený-vařený u soudu. Až mu to soud řádně omastí, tak bude sušit hubu ve vězení. Co si nadrobil, to si vypije. 😀

Anonymas

„Petr Šimoník se dlouhodobě věnuje dopravě, působil čtyři roky ve vedení libereckých Technických služeb. Je členem krajského výboru pro dopravu za ANO 2011“

Což jinak znamená, že dopravě vůbec nerozumí.

Sitgestravel

Podle me ma auto a aktivne s nim jezdi. Takze ma dostatecnou kvalifikaci na to, aby pobiral tantiemy v krajske spolecnosti, ktera se stara o krajske silnice.

Od lesa

Tam samozřejmě chodila řada odborníků, ale bohužel i podivínů.

Pe.tr

To jeden vystudoval kuchař-číšník , denně jí a pije a neumí si ohřát ani pizzu v mikrovlnce .

gogo

To jedna vystudovala na prodavačku a byla ministerskou předsedkyní.

Osoby různé

Fanánek ze Tří sester je stavební inženýr. Členové Visacího zámku se potkali na ČVUT, dva znich mají stavební firmu aniž by studovali podnikatelskou fakultu. Jiný vystudoval podnikatelskou fakultu, ale je z něj zaměstnanec. Jeden geodet vlastnil rockový klub, dodnes hraje na (bas)kytaru. Jeden silnoproudař pracuje v IT. Jiný zase vystudoval IT, ale ve volném čase dělá kovářskou. Chirurg je primářem, ale také primášem – sólové housle, zpěv.

Život je pestrý, bohudík – strojař může být také sládkem a mít létající pivovar.

Dušan z Lípy

Spíš je „vtipný“ ten druhý pán ze Ski areálu Polevsko, hádejte, kdo k němu má dost blízko? No přeci náměstek Sviták!!!! Stačí se podívat k němu na FB profil

Gwann

Tak člen krajského výboru Strany…to už je nějaký kádr. I kdyby byl negramotny…

Jakkoliv pan může být šikovný…Jen ale ta kvalifikace…je ten výbor Strany…