Autobusy Železnice

Liberecký kraj odvolal jednatele svého organizátora dopravy

Stanice Vesec u Liberce. Foto: Jan Sůra
Stanice Vesec u Liberce. Foto: Jan Sůra

Radní Libereckého kraje dnes odvolali z čela krajské firmy Korid LK Pavla Blažka. Na post jednatele firmy zabývající se organizací veřejné dopravy jmenovali Jiřího Zdražila, který v současné době působí v krajských dopravních společnostech AUTOBUSY LK a ČSAD Liberec.

Kraj v tiskové zprávě vysvětlil personální změnu jednak nespokojeností s Blažkovou prací, jednak možností nechat Blažka věnovat se konkrétnější práci. Jméno Pavla Blažka se intenzivně řešilo na konci roku 2018 při výběru dopravce pro část tratí v Libereckém kraji. Blažek měl společnou firmu se zaměstnancem Arrivy Petrem Prokešem. „Důvodem bylo umožnit panu Blažkovi více se zaměřit na konkrétní práci pro veřejnou hromadnou dopravu v kraji především v oblasti železnice a současně nespokojenost Libereckého kraje s postupem řešení odbavovacího systému pro regionální veřejnou autobusovou dopravu, který Korid LK neúspěšně pořizuje už od roku 2016,“ uvedl kraj v tiskové zprávě. Blažek vedl Korid LK od listopadu 2015.

Podle krajského náměstka pro dopravu Jana Svitáka je Blažek odborníkem hlavně na železniční dopravu. „Chtěli jsme z něj sejmout řídící manažerskou práci, aby se mohl intenzivněji věnovat dílčím činnostem. Od nového jednatele očekáváme především úspěšné zprovoznění odbavovacího systému, který cestujícím zajistí komfortní službu při odbavení,“ řekl Sviták.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Nick

Má to vliv na funkci?

Lubir

v noci ze 12. na 13. června Poláci otevřou opět státní hranice – mám tedy dotaz, kdy a ve kterém roce, století obnoví LK železniční dopravu v plném rozsahu mezi Tanvaldem a Harrachovem, potažmo do Polska, rád bych se toho ještě dožil. děkuji

Milan

Nebylo by možné v titulku použít slovo jednatel? Vždyť by to bylo jen několik znaků navíc a odpadla by nejednoznačnost, zda šéf = ředitel, nebo jednatel. (Ve společnosti KORID LK se jedná o dvě různé osoby.)

Milan

Děkuji a přeji hezký večer!

Lemmy

Jsou někde detaily o tom „odbavovacím systému“? To je nějaká jaderná elektrárna, nebo jdou vynaleznout kolo?

Apollo

Klobouk a šofér před autobusem, jako u marsutek na Ukrajině 🤣

DOMČA

Tam to sofer hazi na hromadu vedle radici paky – takovyhle kopec bankovek jsem jeste nevidel…

Radek

V plánu by mělo být převzetí technologie Lítačky – Operátor ICT.

pája

No hlavně aby to fungovalo bez nutnosti zřizovat další kartu jen na platební kartu nebo NFC čip v telefonu. Platit kraji každé dva roky 150 Kč za vydání té jejich debilní karty je zlodějna.

Karel

Kartu je nutné měnit po pěti letech. Ale těch 150 ,- je tedy opravdu moc.

Jiří Kocurek

4 kola, v každém rohu vozu jedno. Jak zastaralé. Snaží se vymyslet modernější konstrukci, pětikolovou, jako u nákupního vozíku v Makru. A nedaří se jim řídit ta 4 kolečka okolo jednoho pevného.