LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Letounu KLM upadl v Japonsku kus křídla a poničil auto

Boeing 777 firmy KLM. Autor: KLMBoeing 777 firmy KLM. Autor: KLM

V Japonsku se v sobotu udál kuriózní letecký incident. Letounu Boeing 777 nizozemských aerolinií KLM se krátce po startu z

V Japonsku se v sobotu udál kuriózní letecký incident. Letounu Boeing 777 nizozemských aerolinií KLM se krátce po startu z Osaky uvolnil kus křídla a po pádu ze zhruba 2,5 kilometru poničil jedoucí automobil. Nikdo nebyl zraněn.

Konkrétně šlo o část aerodynamického krytu s kompozitního materiálu o velikosti zhruba 60×100 centimetrů a váze asi čtyři kilogramy. Zprávu přinesl server The Japan Times. Podle něj bylo na palubě letadla 321 lidí.

Posádka letounu přitom zřejmě neměla o uvolněném díle potuchy, letoun pokračoval v letu na amsterdamské letiště Schiphol, kde bezpečně přistál.

Společnost KLM už v tiskovém prohlášení vyjádřila nad událostí politování. „Lidem na palubě v žádném případě nehrozilo nebezpečí,“ uvedla společnost. Příčiny ztráty části křídla nyní firma ve spolupráci s japonským úřadem pro civilní letectví zjišťuje, obrátila se i na výrobce letadla, společnost Boeing.

Tagy KLM letectví nehoda
Žádné komentáře