Letní řád na Ruzyni přinese nové linky do Ameriky a Gruzie, letiště čeká další rekord

Letiště Praha, jumbo Korean Air. Pramen: Letiště PrahaLetiště Praha, jumbo Korean Air. Pramen: Letiště Praha

Ode dneška začíná na Letišti Praha platit nový letní letový řád. Oproti loňsku jsou v něm navíc tři dopravci a

Ode dneška začíná na Letišti Praha platit nový letní letový řád. Oproti loňsku jsou v něm navíc tři dopravci a šest nových destinací, u 17 stávajících linek dochází k navýšení frekvence.

Největší novinkou nadcházející sezóny budou denní přímé lety do Filadelfie provozované od května společností American Airlines. Letadla v barvách největší světové letecké společnosti se objeví na pravidelné lince z Prahy vůbec poprvé.

Další novou destinací v letovém řádu bude od 19. května gruzínské Kutaisi, které nabídne nízkonákladová společnost Wizz Air. Další destinace rozlétaly aerolinky už v zimě, v letním letovém řádu ale budou novinkou. Jde o čínský Si-an obsluhovaný společností China Eastern, polský Krakov nízkonákladového dopravce Ryanair nebo o spojení na letiště London City, které zajišťuje BA CityFlyer, dceřiná společnost British Airways.

Oproti loňskému létu se na Letišti Václava Havla Praha objeví i tři noví dopravci. Vedle zmíněných American Airlines (zahájí provoz od 4. května) a BA CityFlyer přibudou Cyprus Airways. Ty Prahu od 1. června spojí přímou pravidelnou linkou s kyperskou Larnakou.

U 17 stávajících linek naroste frekvence. Velký nárůst plánují aerolinky na tratích do Moskvy (o 18 %), Kodaně (43 %), Barcelony (34 %), Antalye (66 %) nebo Amsterdamu (14 %).

Nejvíce linek leteckých dopravců bude během nadcházející sezony směřovat do Itálie (16 destinací), Velké Británie (15 destinací) a Španělska (14 destinací). Následují Řecko (12) a Rusko s Francií (9).

Mezi nejoblíbenější destinace s nejvyšším počtem spojení z ruzyňského letiště bude patřit Moskva (v průměru 63 letů týdně), Amsterdam (v průměru 58 letů týdně), Varšava (v průměru 51 letů týdně), Paříž/Charles de Gaulle a Frankfurt (do obou destinací v průměru 47 letů týdně).

„Na základě dosavadních výsledků a dat od dopravců očekáváme, že bychom v letošním roce mohli dosáhnout desetiprocentního meziročního růstu počtu cestujících a přiblížit se tak k další pomyslné hranici 17 milionů odbavení za rok. Významně k tomu přispěje i navyšování počtu spojení do oblíbených destinací jako jsou Moskva nebo Barcelona,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Celkem v nadcházející letní sezóně, která potrvá do 27. října, nabídne na Ruzyni své služby v rámci pravidelné přepravy 67 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 157 míst. 

Dálkové linky: 13 přímých spojení v nabídce 14 leteckých společností:

Dauhá Qatar Airways

Dubaj Emirates, Flydubai, SmartWings

Čcheng-tu Sichuan Airlines

Montreal Air Transat

New York Delta Air Lines

Novosibirsk S7 Airlines

Peking Hainan Airlines

Filadelfie American Airlines

Rijád Czech Airlines

Soul Czech Airlines, Korean Air

Šanghaj China Eastern Airlines

Toronto Air Canada Rouge

Si-an China Eastern Airlines

6 nových destinací v pravidelné přepravě (oproti stejnému období 2017):

Brno – cargo

(ASL Airlines)

Philadelphia

(American Airways)

Krakov

(Ryanair)

Si-an

(China Eastern Airlines)

Kutaisi

(Wizz Air)

Londýn/City

(BA CityFlyer)

Pramen Letiště Praha

Tagy letiště praha léto řád
1 komentář