Cestovní ruch Letectví Letiště

Letišti Pardubice navýšilo počet cestujících na charterech o polovinu, nyní je uzavřeno

Letiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice
Letiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Pardubické letiště těží z boomu zahraničních zájezdů a výrazně letos navyšuje počty cestujících na charterových letech pro české dovolenkáře. V sezoně od června do září na nich odbavilo přes 40 tisíc pasažérů, což ve srovnání s loňskou letní sezonou představuje nárůst o 50 procent.

K tradičním letům do letovisek Burgas, Podgorica a ostrov Rhodos se letos přidaly linky na Krétu a do turecké Antalye. Největší nárůst počtu letů a odbavených cestujících zaznamenala linka do Burgasu, kam během uplynulé sezóny letělo přes 20 tisíc lidí. Druhým nejoblíbenějším cílem byla Antalye. Veškeré charterové lety byly obsluhovány společnostmi Travel Service a Bulgaria Air.

„Výraznému navýšení zájmu cestujících o charterové lety z letiště Pardubice bezpochyby přispělo i lednové otevření nově vystaveného letištního terminálu Jana Kašpara,“ napsalo letiště v tiskové zprávě.

Celkový počet cestujících za celý letošní rok odhaduje vedení letiště na 130 tisíc osob. Loni se letiště odlepilo ode dna, když odbavilo přes 88 tisíc cestujících. V roce 2016 to bylo 31 tisíc pasažérů, což byl nejhorší výsledek nejméně za posledních deset let.

Počet cestujících naroste i přesto, že letiště má na říjen a listopadu kvůli opravě dráhy armádou výluku. Pravidelné lety Ryanairu do Londýna jsou zrušeny, ostatní dopravci v případě potřeby přesunou své lety do Prahy. Lety do Londýna budou obnoveny 1. prosince.

English version is available at CEE Transport.

7 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
  • Na Pardubickém nádraží je ČD Lounge, což je dostačující. Dělat vlakové spojení k terminálu by byla naprostá hloupost, když jste autobusem do 10 minut na nádraží.

  • Uvažuje se o zřízení žel. zastávky, když přímo kolem budovy letiště vedou koleje?

    • Kde jste objevil u pardubického letištního terminálu jakékoli koleje? Nejbližší je konec vlečky pro dovoz kerosinu skoro kilometr daleko od „civilního“ terminálu …

  • Za popsané situace považuji za docela překvapivé, že si pardubické letiště dosud nezřídilo nějaké zázemí a la „ČD Lounge“na pardubickém železničním hlavním nádraží: předpokládám, že dost leteckých cestujících by mohlo využívat pro dopravu před a po letu z / do Pardubic právě železnici, jejímž prostřednictvím jsou Pardubice velmi dobře dostupné.

    • nadstandard pro plážáky, nebo lowcosťáky? k čemu zabírat prostor na už tak celkem malém pardubickém nádraží?

      • díval jsem se na letový řád a na tři lety ve čtvrtek a jeden v sobotu by fakt byl velký luxus si platit něco takového..:)

Newsletter

Partneři