umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví Letiště

Letiště v Bernu vyhlásilo sbírku na vlastní aerolinku, aby oživilo provoz

Embraer E190 v barvách flyBAIR
Embraer E190 v barvách flyBAIR

Svérázným způsobem se rozhodlo letiště v Bernu řešit skutečnost, že na něj nelétá žádná aerolinka s pravidelnými lety. Rozhodlo se založit si vlastní virtuální aerolinku a peníze na něj nyní vybírá přes takzvaný crowdfunding.

Letiště v pátek vyhlásilo cíl získat ve sbírce milion franků, zatím v době vydání tohoto textu mělo pokryto necelých 15 %. Aerolinka má mít označení flyBAIR. Plán na vlastní aerolinku oznámilo letiště v tiskové zprávě.

Firma chce začít létat zejména do středomořských destinací, zatím má v plánu například linku na Mallorku. Má jít o takzvanou virtuální leteckou společnost, kdy provoz má zajistit letecká společnost Zeitfracht. Lety chce provozovat s letadlem Embraer 190 a v zimě s Bombardier Dash 8-400. Nově založená aerolinka bude mít na starosti obchod a marketing. Za ní půjdou tak případné ztráty i zisky z provozu. Firma chce kapacitu nabídnout také cestovním kancelářím.

Letiště se k založení vlastní aerolinky odhodlalo poté, co nenašlo žádného dopravce pro pravidelný provoz. Loni přišlo o dopravce SkyWork, který zkrachoval.

Síť plánovaných linek flyBAIR
Síť plánovaných linek flyBAIR
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bart

vyhlásili sbírku…tak ČB by také mohly vyhlásit sbírku, akorát na přežití, a ne na nějakou aerolinku.

Vítek

tak Jako na druhou stranu ať se to naše regionální letiště dozvědí a zkusí to. Třeba sami přijdou na to, proč jim tam nikdo lítat nechce a přestanou blbě kecat blbosti jako že by se něčemu měli lety odebrat.

alex

To odebírání letů je výtvorem ředitelky Śmejkalové z Pardubic, ne jiných. Ta dáma není asi zcela v normálu….

Jan Novák

Letiště hlavního města bohatého Švýcarska a je na tom hůř než Brno Tuřany. Asi nevýhodná poloha mezi Curychem, Basilejí a Ženevou.

VRT

1. není největší město
2. ZRH má jasnou dominanci, navíc se tam odkudkoliv dostanete vlakem.
3 Ženeva dtto.

V. K.

Hlavně ať se tohle nedozvědí naši hejtmani nebo nás čekají České Budějovice airlines.

ČD4ever

Starostové, radní, náměstci hejtmanů, apod. v ČR by šli určitě příkladem a přispěli by ze svého platu.

JménoJeštěNevymyslel

Vzhledem k aktuální situaci ČSA by mohly být Budějc Airlines pro ně velkou konkurencí.

MMM

Mohli by lítat z Bernu do Českých Budějovic.

GPGP

Představitelé letiště z ČB by se měli od Bernu učit, a třeba by se i s nimi dohodli na mezipristani Švýcarů v ČB, kde by nastoupili další pasažéři a ČB by se nějak zvedli, ale jen čekat a myslet, že tam letadla začnou přistávat určitě nestačí 🙂

Richard P.

Super,jesto by to chtelo uznavat Rezijky a slevu 75% pro duchodce a studenty. 🙂 Jihocesky kraj by to mohl zadotovat… zdroje jsou…