Letiště Praha dnes překonalo počtem cestujících loňský rok

Boeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště PrahaBoeing 737-800NG ve speciálním nátěru Prague loves you. Foto: Filip Koška / Letiště Praha

Letiště se dostalo nad hranici milionu odbavených cestujících za měsíc.

Zájem o létání roste, ukazují data Letiště Praha. Dnes krátce po 7. hodině překonalo hranici 4 427 033 cestujících. Jde o stejný počet pasažérů, který odbavilo Letiště Praha za celý loňský rok.

O překonání loňského počtu cestujících informoval na Twitteru předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. Zpráva přichází jen dva týdny poté, co letiště překonalo hranici počtu odbavených cestujících za rok 2020 (17. června 2022). Za 17 dnů tak letiště odbavilo 800 tisíc lidí, čímž se dostalo během prázdninové špičky v podstatě na čísla před covidem.

Za celý rok ale k návratu na hodnoty před covidem nedojde, letiště zatím zvýšil odhad počtu cestujících za celý rok na více než 10 milionů. Během dvou prázdninových měsíců pak letiště očekává dohromady až 2,7 milionu pasažérů.

Velký nárůst provozu lze očekávat hlavně při cestách do tradičních dovolenkových destinací, uvedla mluvčí. „V létě očekáváme, že v segmentu charterových dovolenkových letů budeme letos na 120 procentech předcovidového stavu,“ podotkla pro ČTK mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Aktuálně nejvíce cestujících létá do turecké Antalye.

Podobně jako řada jiných letišť se i na Ruzyni potýkají s nedostatkem personálu. To může vést k průtahům při bezpečnostních kontrolách na letišti.

Tagy letiště praha prg
20 komentářů