Letecké společnosti Letectví Letiště

Letiště Praha bude mít v zimě přímé spojení do 121 destinací, o šest víc než loni

Letiště Václava Havla. Pramen: Letiště Praha
Letiště Václava Havla. Pramen: Letiště Praha

Pražské letiště Václava Havla bude mít během zimního letového řádu, který začíná v neděli 27. října, přímé letecké spojení do celkem 121 destinací ve 46 zemích světa. Je to o šest destinací více než ve stejném období loňského roku, shrnulo dnes letiště v tiskové zprávě. Nejvíce se bude létat do Londýna, ze zemí potom do Velké Británie.

Celkem získá Praha v rámci zimního letového řádu (ve srovnání s tím minulým) spojení do 15 nových míst. Na mapě destinací, kam se z Prahy v zimě létá, budou nově Lvov, Charkov, Kišiněv, Casablanka, Perm, Florencie, Nur-Sultan, Stockholm-Skavsta, Bournemouth, Billund, Bejrút, Keflavik, Malta, Oděsa a Benátky-Treviso. Čtyři letecké společnosti budou letos nově operovat své linky z Prahy také v zimě, půjde o SCAT Airlines, SkyUp Airlines, Air Malta a Arkia Airlines.

Například na Island či na Maltu se tradičně z Prahy létalo jen v létě. „Další nárůst počtu destinací v nadcházející zimní sezóně potvrzuje vzrůstající atraktivitu Prahy pro letecké dopravce a zahraniční turisty. Z tohoto zájmu ovšem budou těžit také čeští cestující, kterým se tak otevírají nové možnosti pro cesty do zahraničí,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Nejvytíženější zemí podle počtu destinací zůstane také v zimě Velká Británie, a to díky nabídce přímých spojení do celkem 17 britských míst, včetně všech šesti mezinárodních letišť v Londýně. Druhou nejvytíženější zemí bude Itálie (11 destinací), dále pak Rusko (10 destinací), Španělsko (9 destinací) a Francie (8 destinací).

Z měst bude v zimě nejvíce letů z Prahy směřovat do Londýna (v průměru 93 letů týdně), Moskvy (až 70 letů týdně) a Amsterdamu (až 51 letů týdně). O čtvrté místo se s 49 lety týdně dělí Varšava a Paříž. Letiště Václava Havla za celý letošní rok očekává rekordních 17,7 milionu cestujících, což je meziročně zhruba o šest procent více.

10
Diskuze

avatar
5 Komentáře
5 Reakce na komentáře
7 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
9 Autoři komentářů
Jen takPetrjirkaButrusikJakub Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirka
Host
jirka

Proste jen orientace na Rusko… To jsem zvědav kdy začnem psát cyrilici

Jen tak
Host
Jen tak

a co s tím co má společného letiště?

Bob
Host
Bob

Škoda, že Praha má jen minimum přímých linek na Balkán a dálkové linky vedou hlavně do Číny (do Ameriky se v zimní sezóně přímým letem prakticky dostat nedá).

Taky by mě zajímal seznam linek, které oproti minulé sezóně naopak skončily (napadá mě Lublaň, Skopje…?)

Jakub
Host
Jakub

QS končí gatwick a možná i další linky do VB.

Myšpul
Host
Myšpul

A linka do Budějovic nebude?
🙂

j.ree
Host
j.ree

Mám pocit, že Stockholm-Skavsta není nová linka ani destinace….

Jan Sůra
Admin

Pro zimní letový řád je.

Petr
Host
Petr

Je to paráda. Taky jsme se ženou využili širší nabídku a už máme koupené dva zimní úniky do tepla. Předchozí zimy jsme létali z Berlína.

Butrusik
Host
Butrusik

A kam vyrazite, Charkov nebo nur-sultan?

Petr
Host
Petr

Vy se jezdíte ohřívat na Ukrajinu a do Kazachstánu jo? No proti gustu… My radši do Casablancy a Jordánska (i když teď koukám že Jordánsko bylo už loni, to mi nějak uniklo).

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce