umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví Letiště

Letiště Praha bude mít v zimě přímé spojení do 121 destinací, o šest víc než loni

Letiště Václava Havla. Pramen: Letiště Praha
Letiště Václava Havla. Pramen: Letiště Praha

Pražské letiště Václava Havla bude mít během zimního letového řádu, který začíná v neděli 27. října, přímé letecké spojení do celkem 121 destinací ve 46 zemích světa. Je to o šest destinací více než ve stejném období loňského roku, shrnulo dnes letiště v tiskové zprávě. Nejvíce se bude létat do Londýna, ze zemí potom do Velké Británie.

Celkem získá Praha v rámci zimního letového řádu (ve srovnání s tím minulým) spojení do 15 nových míst. Na mapě destinací, kam se z Prahy v zimě létá, budou nově Lvov, Charkov, Kišiněv, Casablanka, Perm, Florencie, Nur-Sultan, Stockholm-Skavsta, Bournemouth, Billund, Bejrút, Keflavik, Malta, Oděsa a Benátky-Treviso. Čtyři letecké společnosti budou letos nově operovat své linky z Prahy také v zimě, půjde o SCAT Airlines, SkyUp Airlines, Air Malta a Arkia Airlines.

Například na Island či na Maltu se tradičně z Prahy létalo jen v létě. „Další nárůst počtu destinací v nadcházející zimní sezóně potvrzuje vzrůstající atraktivitu Prahy pro letecké dopravce a zahraniční turisty. Z tohoto zájmu ovšem budou těžit také čeští cestující, kterým se tak otevírají nové možnosti pro cesty do zahraničí,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Nejvytíženější zemí podle počtu destinací zůstane také v zimě Velká Británie, a to díky nabídce přímých spojení do celkem 17 britských míst, včetně všech šesti mezinárodních letišť v Londýně. Druhou nejvytíženější zemí bude Itálie (11 destinací), dále pak Rusko (10 destinací), Španělsko (9 destinací) a Francie (8 destinací).

Z měst bude v zimě nejvíce letů z Prahy směřovat do Londýna (v průměru 93 letů týdně), Moskvy (až 70 letů týdně) a Amsterdamu (až 51 letů týdně). O čtvrté místo se s 49 lety týdně dělí Varšava a Paříž. Letiště Václava Havla za celý letošní rok očekává rekordních 17,7 milionu cestujících, což je meziročně zhruba o šest procent více.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jirka

Proste jen orientace na Rusko… To jsem zvědav kdy začnem psát cyrilici

Jen tak

a co s tím co má společného letiště?

Bob

Škoda, že Praha má jen minimum přímých linek na Balkán a dálkové linky vedou hlavně do Číny (do Ameriky se v zimní sezóně přímým letem prakticky dostat nedá).

Taky by mě zajímal seznam linek, které oproti minulé sezóně naopak skončily (napadá mě Lublaň, Skopje…?)

Jakub

QS končí gatwick a možná i další linky do VB.

Myšpul

A linka do Budějovic nebude?
🙂

j.ree

Mám pocit, že Stockholm-Skavsta není nová linka ani destinace….

Jan Sůra

Pro zimní letový řád je.

Petr

Je to paráda. Taky jsme se ženou využili širší nabídku a už máme koupené dva zimní úniky do tepla. Předchozí zimy jsme létali z Berlína.

Butrusik

A kam vyrazite, Charkov nebo nur-sultan?

Petr

Vy se jezdíte ohřívat na Ukrajinu a do Kazachstánu jo? No proti gustu… My radši do Casablancy a Jordánska (i když teď koukám že Jordánsko bylo už loni, to mi nějak uniklo).

Partneři

Škoda transportation
podcast