Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Letecká společnost flydubai obnoví před Vánoci lety mezi Prahou a Dubají

Boeing 737 společnosti flydubai v Praze. Pramen: Letiště Praha
Boeing 737 společnosti flydubai v Praze. Pramen: Letiště Praha
Letecká společnost přerušila provoz přímé linky mezi Prahou a Dubají 16. března

Aerolinie flydubai se 23. prosince vrátí na pravidelnou linku Dubaj – Praha. Oznámilo to Letiště Praha. Následně bude firma spojení z Prahy zajišťovat dvakrát týdně, v úterý a v sobotu. Do Prahy bude posílat letadlo Boeing 737.

Letecká společnost flydubai dočasně přerušila provoz přímé linky mezi Prahou a Dubají 16. března 2020. Letadlo dopravce se v Praze objevilo i během července na ad hoc letu z Dubaje.

Aktuálně mohou cestující využít z Letiště Václava Havla Praha přímá letecká spojení do přibližně 50 destinací, která zajišťuje 30 dopravců. Do Perského zálivu létají i Qatar Airways (Dauhá) a Emirates (Dubaj).

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Luděk S.

No jo, nejvyšší čas letět do tepla na golf. Ale určitě je tímhle.

Anthony Price

Hm, ceny letenek jsou kolikrát dražší než s Emirates a to Emirates na palubě má 30-50 lidí, to bude vytížená linka, jestli se neproberou.

Rampakk

Emirates 30-50 lidi na palubě nemá, obsazenost je nyní podstatně vyšší.

Anthony Price

protože jsou teď svátky 🙂 ale mám v ruce č´sla za poslední měsíc, ale to pořád neřeší, že Flydubai je drahý, to už za ty peníze bych letěl s EK

Řiditel

Jaká je nyní obsazenost linek do Dauhá nebo Dubaje?

Walker

Do Dauha nyni leta kolem 200 lidi na letu.

Řiditel

Překvapivě hodně.

Lojza

Letenky s Flydubai jsou za 6 hodinový let do Dubaje dražší než lety i cca 12hod.např s Turkish do Jižní Afriky, Keni,Jižní Ameriky či Asie.

VíKo

Přesně! Do Dubaje se nejlevněji, vynecháme-li SmartWings, dalo dostat s ArArabia. Sice se do Dubaje muselo přejet taxikem, nebo autobusem, ale nebylo to žádný drama. S jídlem zpáteční letenka za 7 a půl tuším. S FlyDubai za 16-17 a nevzpomínám si, jestli jsem to zkusl nacenit i s jídlem.

Zdeněk

S těmi cenami letenek máte pravdu. V době těsně před vypuknutím koronakrize je FD šrouboval do nesmyslných výšin, přitom se jedná o nízkonákladovku. Když v Praze začínal, a ještě dlouho potom, byly jejich ceny atraktivní, lidé proto skousli i trochu nepohodlí v jejich letadlech. Ale pak to šlo ráz na ráz, a ceny letenek se nejen přiblížily premiové společnosti Emirates, ale někdy je i překonaly.

MAP

Nechci být hnidopich, ale myslím, že se tu otočili i dřív. Přílet odpoledne, odlet druhý den…