Letecká nehoda v Indii. Boeing Air India Express se po přistání rozlomil

Rozlomený Boeing 737-800 po přistání v Kalikutu. Foto: TwitterRozlomený Boeing 737-800 po přistání v Kalikutu. Foto: Twitter

Údaje o počtech usmrcených při nehodě se liší. Letoun přistával za velmi silného deště.

Na západním pobřeží Indie ve městě Kalikut (Kozhikode) dnes došlo k letecké nehodě. Piloti Boeing 737-800 společnosti Air India Express nezvládli přistání, letoun vyjel z ranveje a rozlomil se na dvě části. Aktuálně se mluví o nejméně 16 obětích a 123 zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu.

Nehodu potvrdila samotná letecká společnost. Dopravce ale uvádí jinou registraci letadla než Flightradar24.com. Šlo o let z Dubaje, letadlo mělo registraci VT-AXH a bylo vyrobeno před třinácti lety.

Podle některých médií bylo na palubě 191 cestujících, maximální kapacita Boeingu 737-800 je ale 189 míst. Letadlo přistávalo za hustého deště, nezačalo ale po rozlomení hořet.

Ranvej v Kalikutu je na umělém kopci, letadlo proto spadlo po svahu.

Mezi mrtvými je podle prvních informací mimo jiné pilot letadla. Letoun po havárii nezačal hořet a cestující bylo možné evakuovat. Záchranná akce už byla oficiálně ukončena.

Podle Air India bylo na palubě 174 dospělých cestujících, deset dětí, dva piloti a pět palubních průvodčích.

Pro dopravce nejde o první takovou nehodu, letadlo stejné společnosti vyjelo z dráhy po přistání loni na začátku července v Mangalore.

(průběžně aktualizujeme)

Tagy Air India Express CCJ Indie Kalikut vyjetí z dráhy
28 komentářů