Železnice Zprávy

Leo Express vyjíždí v Německu, už začal prodávat jízdenky. Start 24. srpna.

Souprava Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Jan Sůra
Souprava Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Jan Sůra

(Aktualizace 11:27) Plány českého dopravce Leo Express na železniční byznys v Německu dostaly konkrétní obrysy. Týden poté, co firma začala hledat u našich sousedů strojvedoucí, začala už prodávat jízdenku na trasu Berlín – Stuttgart. Jezdit má se soupravou po stejné trase, jako zkrachovalý Locomore.

Jízdenky na vlak se už dají koupit v rezervačním systému Flixbusu. Stejná firma přitom minulý týden oficiálně potvrdila, že spolupráci s českým dopravcem ukončila. V rezervačním systému Leo Expressu zatím nová trasa není.

„Vypadá to, že po letech přidušeného (ne) rozvoje se na různých frontách začíná konečně něco dít,“ odpověděl textovou zprávou na německé plány majitel firmy Leo Express Leoš Novotný. Firma jinak oficiálně ke startu mlčí. Podle zdrojů serveru Zdopravy.cz se má nová linka oznámit během dnešního dne oficiálně nejprve v Německu.

Podle jízdního řádu pojede vlak mezi Stuttgartem a Berlínem jednou denně, nejprve ráno ze Stuttgartu, odpoledne zpět z Berlína. Zastávky a jízdní doba jsou prakticky shodné, jako byly v případě Locomore. V Berlíně bude souprava končit a začínat na nádraží Lichtenberg. Vlak jede přes Frankfurt, Hannover a Wolfsburg.

Německé vlaky LEO Express v rezervačním systému Flixbus, foto: Zdopravy.cz
Německé vlaky LEO Express v rezervačním systému Flixbus, foto: Zdopravy.cz

Cena jízdenek začíná na 9,90 euro (249 korun) za celý úsek Berlín – Stuttgart. Deutsche Bahn mají nejlevnější jízdenky na této trase za dvojnásobnou cenu. Na některých úsecích je jízdné ještě levnější, například z Frankfurtu do Stuttgartu cena začíná na 125 korunách.

Mluvčí Flixbusu Nina Göbbels novou spolupráci s LEO Expressem potvrdila. „Flixbus vrací Locomore zpět na koleje a bude jej prodávat přes všechny své distribuční kanály,“ potvrdila redakci Zdopravy.cz.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Roman

Bude zajímavé dozvědět se jakou soupravu bude na výše uvedené trase dopravce nasazovat.Každopádně velký krok kupředu, vlastně historicky první český dopravce na kolejích který bude působit v cizině.Tak ať má úspěch.

Karel

Jak příznačné jméno mluvčí Flixbus. Ještě, že tam má to přehláskované ö :). Ale jako marketingový tah byť negativní tak dobrý.

Marek Turnovec

Dělat tiskovou mluvčí a při tom mít příjmení Göbbels, to je také docela dobrý kvalifikační předpoklad. 🙂

Jiří

Proč neuvádíte všechny (obě) ceny ve stejných měnách?