Autobusy Dopravci Železnice Zprávy

Leo Express rozšíří služby na Zlínsku. Nabídne více spojů a zastávek na zavolání

Mikrobus Leo Expressu. Pramen: LE
Mikrobus Leo Expressu. Pramen: LE

Dopravce Leo Express rozšíří s příchodem května minibusové spojení mezi Zlínem a Přerovem, kde mohou cestující přestoupit na vlak do Prahy, Krakova nebo Košic. Počet spojů se zvýší z 18 na 26, zároveň se na Zlínsku rozšíří oblast, kam si mohou cestující minibus přivolat.

Vyzvednutí či odvoz na vybranou adresu budou vedle centra nově dostupné například i v Malenovicích, Loukách, Fryštáku, Mladcové, Přílukách, Kudlově či u zlínské ZOO. V samotném Zlíně zaplatí cestující za nástup/výstup na vybrané adrese 39 korun, v rozšířené zóně 69 korun.

“Pokud chceme, aby lidé pravidelně a rádi cestovali vlakem, musí nás zajímat jejich skutečná nástupní a cílová destinace,“ uvedl ředitel Leo Expressu pro Českou republiku a Slovensko Jakub Svoboda.

Kromě minibusů rozšíří Leo Express své služby ve Zlínském kraji v prosinci také na železnici. Ve spolupráci s Arrivou začne zajišťovat regionální dopravu na Vlárské dráze na linkách Os Rožnov p. R. – Vsetín – Bylnice, Os Vsetín – Velké Karlovice, Sp Staré Město u Uh. Hradiště – Uherský Brod – Bylnice, Os Uherský Brod / Újezdec – Luhačovice.

Novinky LE od května ve Zlíně:
– Denně vyjede celkem 26 spojů. 14 x Praha <-> Zlín, 10 x východní směr (Ostrava / Bohumín, Krakov, Košice), 2 x Staré Město.
– Možnost využití služby Vyzvednutí/odvozu na adresu nově na každém spoji ve Zlíně a okolí
– Dojde k rozšíření oblastí, kam minibusy zajíždění: Malenovice, Louky, Mladcová, Příluky, Kudlov, Jaroslavice, ZOO a zámek Zlín-Lešná, Fryšták nebo Želechovice nad Dřevnicí

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ludvík

K článku by se ještě hodilo doplnit, že bylo zrušeno vedení některých spojů do Luhačovic, žádný spoj na této lince tam již nepojede.

Druhá důležitá věc je, že již nějaký čas minibusy nezastavují na zemkově Autobusovém nádraží Zlín, ale na zastávce Dvacátá (ulice) v areálu bývalého Svitu. Tak trochu pokračují v strategii starého Housacaru, který v době kdy byl ještě majitelem Karel Housa, měl v areálu Svitu vlastní malé nádraží.

Jaroslav

I když nejsem zastáncem LE, tak je podle mého tento systém vyzvednutí minibusem a dovoz na návazný spoj budoucností komerční dopravy.

petr.r

Možná jenom dočasný, jak bude střídavina do zlína, tak leo tam nasadí čínský soupravy a ty buse budou obsluhovat jen to okolí.