LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Leo Express prodlužuje spojení na Ukrajinu, zajede o 170 kilometrů dál

Autobus Scania Irizar, Kraków, foto: LEO ExpressAutobus Scania Irizar, Kraków, foto: LEO Express

Společnost Leo Express vylepší své vlakovo-autobusové spojení se Zakarpatskou Ukrajinou. Od 1. září prodlouží stávající linku z Prahy – Košice

Společnost Leo Express vylepší své vlakovo-autobusové spojení se Zakarpatskou Ukrajinou. Od 1. září prodlouží stávající linku z Prahy – Košice – Mukačeva o dalších 170 km dál do ukrajinského vnitrozemí do města Rachov.

Stávající spojení Mukačeva s Košicemi, které je v provozu dvakrát denně, bude v pondělí, pátek, sobotu a neděli pokračovat z Mukačeva dále na východ. Nová linka obslouží důležitá centra na západě Ukrajiny. Kromě stávajícího Užhorodu a Mukačeva také Chust, Ťačiv a několik dalších menších měst. Leo Express nabídne i možnost přepravy kol v autobusech.

„Věříme, že naše nové destinace na Ukrajině na jedné straně ulehčí cestování za prací ve směru do České republiky, ale na straně druhé také přilákají české a slovenské turisty, kteří rádi objevují nová zajímavá místa. Tím Zakarpatská oblast na Ukrajině bezesporu je,“ uvedl CEO LEO Express, Peter Köhler.

Leo Express veze cestující z Prahy do Košic vlakem, následně musí přestoupit na autobus. V okolí Rachova se mimo jiné nachází nejvyšší hora Ukrajiny a k vidění jsou zde i hraniční kameny bývalého Československa, kam kdysi tato oblast patřila. Jednosměrná jízdenka začíná na 699 korunách.

Spojení Česka a Ukrajiny přilákalo v létě už i společnost FlixBus, která spustila dvakrát denně přímé spojení Prahy a Kyjeva.

Tagy LEO Express zakarpatská ukrajina
1 komentář