Lanovku na Petřín čeká pravidelná odstávka na 18 dní

Petřínská lanovka. Autor: DPPPetřínská lanovka. Autor: DPP

Lanovou dráhu na Petřín čeká od pondělí 7.10 pravidelná odstávka kvůli údržbě a kontrole. Do provozu by se měla vrátit

Lanovou dráhu na Petřín čeká od pondělí 7.10 pravidelná odstávka kvůli údržbě a kontrole. Do provozu by se měla vrátit v sobotu 26. října.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oznámil výluku v tiskové zprávě. Omezení nastává pravidelně vždy na jaře a na podzim, aby zajistil její bezpečný a spolehlivý provoz.

Prováděné práce budou standardní a údržbové. Čeká nás například kontrola a seřízení elektrického pohonu včetně naladění softwaru, údržba vozů, drobné opravy nátěrů, seřízení dveří, kontrola a nastavení bezpečnostních brzd. Dále se bude montovat nové zabezpečení budovy v horní stanici. Standardně bude kontrolována trať včetně kladek, strojovny a její mechanické části,“ uvedl Pavel Kejha, vedoucí provozovny LD Petřín.

Lanová dráha Újezd – Petřín začala veřejnosti sloužit 25. července 1891. Od roku 1916 měla přestávku 16 let. Následně sloužila 30 let do roku 1965, kdy rozsáhlé sesuvy půdy trať zničily. Současná lanovka vozí cestující na Petřín a dolů od roku 1985 a od stejné doby je součástí pražské sítě MHD.

Od zahájení provozu v červnu 1985 do konce roku 2018 přepravila lanová dráha na Petřín 52 215 680 cestujících. Rekordem byl předloňský rok, kdy DPP zaznamenal 2 065 974 osob. Vytíženější je během letní sezóny (duben až říjen), kdy v průměru přepraví 200 tisíc cestujících za měsíc. V zimní sezóně to je v průměru 110 tisíc cestujících měsíčně, také proto má během tohoto období lanovka oproti letní sezóně interval o pět minut prodloužený a jezdí každou čtvrt hodinu.

Tagy Dopravní podnik hl. města Prahy dpp lanová dráha na Petřín Petřín
2 komentáře