Dopravci Železnice

Lahůdka pro železniční fanoušky je v nabídce i letos. 115 tunelů a 616 mostů Rhétské dráhy za 750 korun na den

RhB Ge 4/4 II 629 'Tiefencastel', Illanz, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
RhB Ge 4/4 II 629 'Tiefencastel', Illanz, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Rhétská dráha (RhB) a švýcarská centrála cestovního ruchu Switzerland Tourism přichystaly i na léto 2018 unikátní nabídku pro české fanoušky železnice. K prodeji nabízí denní jízdenky platné v celé síti železnice zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO za zvýhodněnou cenu 750 korun.

O nabídce informoval Switzerland Tourism na svých stránkách. Lístky je možné objednat přímo u českého zastoupení na webu MojeSvycarsko.com, podmínkou je ale uvedení hesla „Léto s RhB“ do objednávkového formuláře, na jednu e-mailovou adresu je možné objednat 2 jízdenky.

Běžná cena je 75 franků, tedy zhruba 1650 korun. Jízdenka platí na všechny vlaky v síti RhB včetně panoramatického vlaku Bernina a Glacier Express. Jízdenka je otevřená až do konce října a platí jeden kalendářní den od označení na nádraží. Při koupi tak máte naprostou flexibilitu, kdy do Švýcarska pojedete. Děti do 6 let cestují zdarma, pro starší se vyplatí koupit denní jízdenku na místě, je za 16 franků.

Rhätische Bahn provozují vlaky v kantonu Graubünden na kompletně elektrifikované úzkokolejce s metrovým rozchodem. Celková délka sítě je 386 kilometrů včetně 115 tunelů a více než stovek mostů. Úsek mezi Thusisem a italským Tiranem je jednou ze tří železnic na světě, které jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Na trase překonává například průsmyk Bernina ve výšce 2 253metrů. Celou trať je možné projet i virtuálně v Google Street View.

Železniční fanoušci mohou využít i přímé spojení z Prahy do Švýcarska nočním vlakem, pro cestu k síti RhB stačí jeden přestup v Sargans.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Brvnišťan

Mám dve extra jízdenky, predám za 1200 Kč spolu, predanie v Prahe osobne. V prípade záujmu píšte na fb.com/daniel.brvnistan.
Kúpil som ich pred pár mesiacmi, fyzicky vyzdvihol v kancelárii Swiss tourism a pri balení som ich zabudol doma – sú to roky čo som naposledy mal papierový lístok na vlak tak ma to vôbec nenapadlo, ešte som ich v tom vlaku hľadal v mobile 😀

Erik

tak asi bohuzel konec 🙁
Tato stránka nefunguje
Web mojesvycarsko.com momentálně tento požadavek nemůže zpracovat.
HTTP ERROR 500

Kuba

Mě funguje, chybu tedy hledej u sebe

Kuba

Nebo jim prostě napiš na e-mail, slevový kód je v článku textu

Kuba

Ještě doplním, že tyhle jízdenky lze použít i ve žlutých Postbusech, které na vlaky často pěkně navazují, třeba z Thusis tak můžete za 7 min navštívit soutěsku ViaMala. Jinak Berninu doporučuju, skoro na každé zastávce by se daly trávit hodiny.

mikiqex

V Sargans jsme měli na přestup 4 minuty, doběhli jsme do vlaku a do minuty se odjíždělo 🙂 Jinak jízdenky na švýcarské vlaky kupované v předprodeji se cenově dají, hlavně takový SuperSaver (na jeden konkrétní spoj), ale když jsme chtěli na nádraží v Zermattu zpáteční jízdenku do 10 km vzdálené Randy, byla za 28,40 CHF (650 Kč) na osobu! Pokud někomu akce uteče, denní jízdenka „Saver Day Pass“ se na webu sbb.ch, při pořízení v dostatečném předstihu, dá i bez Half Fare Card koupit za 52 CHF (~1200 Kč) a platí nejen na RhB, ale celé SBB. Pokud budete jezdit… Číst vice »

Šum

185 CHF stoji…

Šum

Half Fare Card, jsem chtel napsat 🙂