Kvalitě mezi autobusovými dopravci v PID vládne DPP, Autodoprava Lamer a Martin Uher

Nové elektrobusy Škoda E’City 36 BB v garážích Vršovice. Foto: Petr Hejna / DPPNové elektrobusy Škoda E’City 36 BB v garážích Vršovice. Foto: Petr Hejna / DPP

Průměrné stáří autobusů v rámci Pražské integrované dopravy je méně než sedm let.

82 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
TomD

Na zaklade ceho toho ridice vyhodili?

Leinad

Odešel dohodou. I kdyby měl pravdu, ne každý chce řešit.

Petr

Zcela popravu za arogantní chování řeznického čokla a za neochotu v rámci přepravního řádu přepravit v poloprázdné buse více kočárku. Dale za honění ztraceného ega na náboje matce a za to, že na smradlavého bezdomovce si dle stížnosti cestujících ten stejný den netroufl řešit se slovy, že to „není jeho problem“. Takže asi tak 🙂 Jakmile šlo o nebohou matku, oháněl se, a ještě k tomu blbě, pravidly, ale jakmile měl pravidla skutečně hájit, zůstal Zálezly se staženým ocasem v kabine 🙂 Aneb hrdina se slunečními brýlemi v praxi 🙂

Igor Mauricio

Vy musíte mít taky strašně složitý život.

Petr

Ani ne 😀 Spíš lidí jako ten řidič a sotohnupi, co ho obhajují 🙂 Nebo co vám konkrétně vadí na tom, co jsem napsal ? 😀 Do pontiku je to pravda.

dzejejc

Arogantní chování řeznického psa. Nebohé matky. Šotohňupi. Do puntíku pravda. Ach jo, jako bych byl zase v blízkosti Václavského náměstí o víkendu. Jestli si to po sobě čtete, a tyto hodnoty i žijete, tak nás před vámi ve společnosti někdo, prosím, ochraňuj.

Petr

Tak to fakt ne člověku. Lidmi na Václaváku pohrdám, už jen proto, že ten řidič na pracáku je jejich typický představitel 😀 Nezaměstnaný buran, který si troufne na matku s kocarem 🙂 Ano, své hodnoty žiju a proto takovým bojuji, řekl bych, že poměrně úspěšně, a rozhodně v tom budu pokračovat 🙂 Společnost chování ridiče zcela po právu jednoznačně odsoudila, a tak to bude i nadále 🙂

Tomes43

Vtipná je ta poznámka pod čarou. DPP si některé ukazatele vyhodnocuje sám.

Leinad

Jojo. Donedávna tajil i informace o zpoždění.

Petr

Katastrofálnost dopravce ČSAD Střední Čechy je opět oficiálně potvrzena. Suverénně vynikají především v úrovni ridicu, což nedávné video s tím arogantním zoufalcem,to je ale jen kapka v moři. Kéž by byl ale tento žebříček i k něčemu jinému než k pouhé informaci, a byl i rozhodujícím faktorem pro přidělování zakázek, aby cestující už nemuseli zažívat příšerne zkušenosti od ČSAD SC …Bohuzel, dopadne to tak, že díky nepatrným rozdílům v ceně tito dopravci zakázky získají, na úkor například skvělého Martina Uhera…

Jarda

a co arriva busy? :O

Petr Vašek

Svezte se někdy s povoznictvím arriva city a udělejte si obrázek sám:)))

Jarda

Matně mi tam naskakuje nepřímá úměra mezi touto statistikou a počtem vysoutěžených oblastí…. No což, když jedeme na cenu, že….

Frantík

Moc nevím… Uher prý používá neNP subdodávky, DPP taky bývá zpožděný, počítají to namátkově?

Facepalm

Nikdy v životě jsem na Uhrovejch linkách neviděl jiný vozidlo než vozidlo firmy Uher.
Ale slyšel jsem, že ty jsi prý strašný trouba a mamlas.

Martin

Na přelomu srpna a září 2021 jezdil pro Uhra subdodávku Kukla s Citarem, které předtím od Uhra odkoupil. Vím to s naprostou jistotou, sám jsem to Citaro v jednu chvíli řídil.

Ale slyšel jsem, že jsi úplně slepej a nevšiml sis toho.

Facepalm

Jezdím s Uhrem cca 30 let a stojím si za tím, co jsem napsal. To, že každej dopravce někdy na omezenou potřebuje náhradní bus, na tom nic nemění.
ALe slyšel jsem, že jsi strašnej jantar, co si myslí, že si cestující bude léta pamatovat týden dva trvající mimořádnost.

Kernteriér

Chápu, že tvé ego tím nesrazím, ale někdy by fakt bylo lepší počítat do desíti a během toho si vyhledat informace:

https://seznam-autobusu.cz/vuz/22311/vypravenost
https://seznam-autobusu.cz/vuz/22314/vypravenost

Tohle fakt není případ, že někdy potřebuje náhradní autobus. To je klasická subdodávka.

Frantík

Tak subdodávka není špatná sama o sobě (dokud zodpovědnost nese dopravce), ale měla by se počítat do statistik úplně stejně.

Kernteriér

Jasně, já proti ní vůbec nic nemám. Třeba v JMK se věk vozidel v subdodávce počítá do průměru dopravce ve skupině. Pro kraj vlastně subdodavatel neexistuje, vše se řeší s hlavním dopravcem.

Jakub

Máte pravdu občas tam jezdí i dnes třeba jeden spoj za týden

Gale

Zkuste ranní spoje na 334. Obvykle jede Arriva nebo Abas..

LáďaH

Jedno pořadí si jezdí Uher sám, druhé jezdí ABAS a pořadí si střídají den – den.

Mikuláš Pelíšek

Na Uherových linkách jezdí běžně ABAS a HOLDOS.

Frantík

Slyšel jsem to z jiného serveru

Jan T.

DPP určitě nemá tepelnou pohodu v pořádku. Co jsem přes zimu jezdil, tak je rozdíl autobus od autobusu, do některého nastoupím a je vymrzlý s nulovým topením, jiné topí přiměřeně a další jsou zase přetopené. V létě s klimatizací je to podobné, někde je zapnutá a někde zas vypnutá (v nových vozech). A to klidně v rámci jedné linky. Proč je tak těžké mít standard, že se topí, resp. chladí na určitou teplotu a ve všech vozech stejně?

Frantík

Možná někde přijede včas a drží pak všechny dveře otevřené. Automatické zavírání mají akorát tramvaje v 15T.

Pavela

Není problém je zavřít…ale řada řidičů to bohužel nedělá…

David

A poslední v kvalité je jako vždy Arriva.

Kernteriér

A to se píše kde?

Jelen

To platilo možná někdy před 10 lety, teď už je pražská Arriva provozující autobusy na velmi dobré úrovni. Rozhodně mnohem lepší, než např. ČSAD Benešov.

Petr Vašek

Tak to asi jezdíte s jinou Arrivou. Větší šroty, aby člověk pohledal. Stejně tak zažraná špína všude v interiéru o chování většiny řidičů se ani nezmiňuji.

Petr

Jojo, kvalitu busu mají úžasnou, zrovna včera jsem byl svědkem toho, jak se busu neotevřela 1 část zadních dveří, když chtěl vystupovat kočárek, tak dostal jeden z nastupujících cestujích od řidiče úkol „kopni do těch zadních dveří, prosimtě“, samozřejmě to musel 3x zopakovat, než nebohy klučina pochopil, že to myslí opravdu vážně, a po provedení se dveře opravdu otevřely…No není to geniální ? 🙂

Jakub

Přesně

Jiří Kocurek

Co tak si to PDFko otevřít, když už je na něj v článku odkaz?

Suterénem je OAD Kolín, víc červených než zelených.

Pavel 2

Hádala se matka. Nerespektovala pokyn řidiče, čímž porušila přepravní řád. Chcete dopravci vytýkat, že trvá na jeho dodržování?

Frantík

Ono kdybychom počítali tyto věci pak by DPP moc včas nejezdil (viz mimořádnosti, dost často má půlka linek zpoždění).

Facepalm

Ano ano. Hlavní je vždy předpis, byť sebedebilnější. K čemu používat hlavu, empatii či obyčejnou lidskou slušnost, žejo?
Doprava neni holubník a cestující by to zneužívlai, co?

Jiří

Také nesouhlasím s tím, že v buse může být přepravován pouze jeden kočárek, když místo tam je na víc, ale vemte si kdyby se nedej bože něco stalo, tak za to ponese zodpovědnost řidič.

Facepalm

Jojo, připomíná mi to logiku zoufalejch biomatek u nás ve vsi, co přišly s nápadem oplotit všechny vodní plochy v obci, protože „co kdyby se nedejbože něco stalo“.
Tohle není argument, to je blábolení a alibismus (ale nezlobím se, jsou to základní kameny češství).

Leinad

Faktem je, že jsem radši, když mezi vodou a chodníkem(silnicí) něco je 😀 zábradlí/svodilo, křoví, pozvolná pláž následovaná mělčinou,… nevím jak to u vás v obci vypadalo ale pochybuju že tam byla past.

Petr

Nikdy v životě za to řidič nenesl zodpovednost, nikdy, protože jednal v rámci předpisů, když více kočárku převezl. Za to o práci ten arogant že 110 zcela popravu přišel. Kdo chce kam, pomozme mu tam 🙂

PetrH

Fakt?

mlokXCM

Možná proto, že empatie, slušnost atd. může být u soudu polehčující okolnost, ale ne okolnost zbavující viny. Samozřejmě, že ten, jehož se to bezprostředně netýká, v porušení nějakého pravidla problém nevidí. Což je dáno právě tím, že tu odpovědnost nemá.

Facepalm

Řidič ovšem podle toho vašeho předpisu víc kočárků vzít může.

mlokXCM

Není to můj předpis. Vzít je může, pokud vyhodnotí situaci, že je k tomu vhodná. To je ale jeho právo, nikoliv povinnost. Problém je v tom, že (údajně) ty autobusy jsou schválené na jeden kočárek. Pokud by vzal dva, a došlo k nehodě, kde by byla způsobena újma dítěti (a tedy i matce), musel by to být on, kdo bude prokazovat, že byla vhodná situace k tomu, aby vzal oba dva. Pro něj je mnohem bezpečnější dodržovat pravidla a neodchylovat se od nich. Jeho jednání je tak logické (nehodnotím způsob, jakým se on nebo matka vyjadřovali, to je dost subjektivní).… Číst vice »

Pavela

Máte na to judikaturu nebo tady jen tak žvatláme „u piva“?

Pavel 2

Může, ale nemusí. On riskuje, on rozhoduje. A jestli se to žvanilům líbí nebo ne, to na věci nic nezmění.

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Klasický projev autismu. Nulová empatie.

Leinad

Zkuste si o autismu něco přečíst. Většinou autista má city, ale neumí je vyjádřit. Trochu rozdíl od psychopatie

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Pravda. Je to urážlivé k autistům. Jsou to obyčejní psychopati. Budu to používat.

slsp

Matka bola vypatlana krava, ale dotycny zbytocne vyeskaloval do extremu uplnu blbost, nad ktorou by sa normalny clovek ani len nepozastavil.

Petr

Přestaňte už s tím fnukat 😀 Řidič je popravu za svou neochotu V RAMCI přepravního řádu přepravit více kočárku a svou aroganci na pracáku se stigmatem, že ho žádný dopravce nezaměstná. A zcela popravu většina lidí nesnáší ČSAD čs, protože takových honičů ega za volantem je tam pořád hodně, cest výjimkám 🙂

Pavel 2

To jste vzal kde? Řidič busu může být na pracáku leda když chce mít zaplacené volno. Když chce jezdit, druhý den má jiný bus.

Petr

Až na tohoto ridice 🙂 Existuje interní pokyn od ROPIDu, aby tohoto pána v rámci dobré pověsti systému jako celku nikdo nezaměstnal. A i dopravci mají strach to k vůli 1 pracovní síly nerespektovat ,uzavírají se smlouvy atd 🙂 A nenávist, která se ve veřejném prostoru vůči tomu „řídící“ strhla byla tak silná, té kdekoli by ho nějaký Investigativec za volantem zahlédl, hned by se to objevilo na netu a dál řešilo. To si prostě nikdo nelajsne. Pan řidič má prostě hodně negativní stigma a minimálně v rámci PID si jen tak nezajezdi.

Mimopražský

Cokoliv z toho, co jste napsal, se vůbec nezakládá na pravdě.

Petr

Když myslíte, rád vás v tom necham 🙂

Mimopražský

Nemusíte. Za uvedeného řidiče se postavil zaměstnavatel a alibisticky (jistě se skřípáním zubů) i Ropid. Pracovní poměr s řidičem nebyl ukončen.

Petr

Lžete 🙂 Ano, zaměstnavatel se za něj ze začátku v médiích postavil, než se strhla oprávněná nenávist veřejnosti vůči řidičovi. Ropid se za něj nepostavil od začátku, hned tvrdil, že měl jednat jinak a že 99% řidičů by v rámci přepravního řádu více kočárku prevezla. Jinými slovy řekli „sorry, normálně to tak neresime, jen tento řidič je prostě imbecil“…A ČSAD po mediálním humbuku nechtělo ničit si už tak příšernou pověst, zvlášť v době výběrových řízení, navíc tu byl nátlak ROPIDu. A ČSAD prostě mělo strach že ztráty zakázek v probíhajících vyberkach. Někdy holt i takové okolností vedou k dobrým koncům,… Číst vice »

Igor Mauricio

Nebudete vy manžel oné dívky s kočárkem? Nebo ty nesmyly, které zde píšete, myslíte opravdu vážně?

Petr

Nebudu 😀 A ani, myslím to vážně 🙂 Řidiče tohoto typu z duše nenávidím a budu proti nim bojovat, tak jako jsme vybojovali vyhazov tohoto pána :). A myslete si k nás, co sakra chcete, je mi to úplně jedno. S tou matkou nemáme pranic společného, jen chceme veřejnému dopravu atraktivní, tzn zbavenou takových neochotnych a arogantních točvolantů :)A společnost má většinove stejný názor, že takoví psychopati nemají za volantem co dělat. A tedy nebudou.

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

A, OAD Kolín. ČSAD Střední Čechy. Klasika. Hlavně že mají (v tom druhém případě) čas se hádat s matkami s kočárkem.

Jelen

Nechápu, co na tom pořád někteří nechápou. SPP hovoří jasně a já chápu řidiče, že si nechtěl vzít na triko dva kočárky. Kdyby se něco stalo, problém by měl on.

Jakub

Máte pravdu

Havel

Vono se to lehce kecá, kdyby se stala nehoda, kdo to odsere, samozřejmě že řidič, pač jí tam pustil,,, Když se řekně A, musí se říct i B ,,,,

Pavela

Na to máte „samozřejmě“ judikaturu? Nebo jsme furt na úrovni dojmologie?

Facepalm

Tak zase, udržujou naše krásný český tradice, ne?

Martin

Když se matka chová jako rohaté hovězí zvířátko, je to zcela v pořádku.

Facepalm

Pokud narážíte na onen slavný případ, pak jako naprosté hovado se začal první chovat ten nýmand za volantem. A ta matka jen najela na stejnej model.

Čili tu jinými slovy tvrdíte, že když se k vám někdo chová jako naprosté hovado a vy mu to oplatíte stejnou mincí, tak on může ještě přitvrdit, protože vy se nemáte co chovat jako hovado…

Což možná dává smysl tak vám a podobnýmu mašíblu, ale normálním lidem to přijde logicky poněkud vykloubený.

Jelen

Není to pravda. Řidič celou dobu jednal slušně a jen dbal na dodržení SPP. Matka začala hystericky řvát a jediný, kdo se tam choval nevhodně, byla ona. Řidič jen dělal svoji práci a nechtěl si vzít na vlastní zodpovědnost něco, co nemusí, což je pochopitelné.

Jakub

Nikdo neví co tomu předcházelo, video začíná tak že nevíme co matka dělala, řidič začal slovy že si má vystoupit, nic neslušného

Leinad

Lepší by bylo, kdyby sami dodržovali co mají.

Jarda

asitak, někteří řidiči sou bezcitný hovada. Jedinej koho ať vyhazuje sou ožralové a fetaci.

Pavel 2

Asi (určitě) tak, koho si firma zaplatí, toho má. Za minimálku buďte rádi, že umí trochu řídit.

Leinad

Ať vyhazuje v rámci možností i ostatní (smraďochy, čmáraly, lidi bez jízdenky*,….).
A aby se příště takové hádky nedostaly do osobní roviny matka versus řidič, tak to mít ve vozidle lépe vyznačeno. Na podlaze vyznačený obrys kočárků (jak stojí proti směru jízdy opřené o opěrku).

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Zase šotoušský řešení…

Leinad

Co lepšího dělat?
Ať se na plošinu poskládá tolik kočárků, kolik se jich tam vejde – ale žádný mimo, třeba v chodbičce aby se mohl rozjet, obsah se vydat na cestu.

Mimopražský

Jistě řidič bude krom věnování se řízení ještě sledovat, jak mu vzadu někdo fixou čmárá po sedačkách, nebo vnitřním obložení. A pokud je zavřený v kukani, tak ten smrad k němu dojde až ve chvíli, kdy se už všichni tím smradem zalkli.

Leinad

Neříkám, že to musí sledovat, stále je to práce hlavně revizora. Ale že bych proti tomu nic nemám.

Jakub

Je někdy ve SPP napsáno že řidič muze vyhazovat lidi kteří smrdí.
Ne, a někteří za to bohužel nemohou

Pavela

Ano, je to tam.

Leinad

Je. A neřeším když se někdo potí mírně nadprůmerně, ale když se santusák nesprchuje x dnů, nepere oblečení, je politý chlastem(protože neudržel krabičák když si chtěl v zatàčce loknojt),….