Kunovické letecké muzeum zve na tradiční umývání vystavených letadel

Letecké muzeum v Kunovicích. Foto: Vlastimil KučeraLetecké muzeum v Kunovicích. Foto: Vlastimil Kučera

Akce se bude konat už poosmé.

V areálu Leteckého muzea v Kunovicích proběhne již poosmé umývání exponátů. Umývat budou zvenčí i zevnitř. Tradiční „Akce U“ se koná v sobotu 23. března od 9:00 do 16:00.

Dobrovolníci se mají do muzea řádně vybavit, a to například pracovním oděvem, gumovými rukavicemi, kbelíky či kartáči. K dispozici jim budou základní čisticí prostředky, voda i elektřina. Za odměnu obdrží volnou celoroční permanentku.

„Prosíme naše dobrovolníky – umývače, umývačky a umývačata, kteří nám přijdou pomoci, aby s předstihem kvůli logistice a lepší organizaci napsali na kontaktní e-mail muzeum-kunovice@seznam.cz informace formou: příjmení / jméno / e-mail,“ uvedli muzejníci v pozvánce.

Jak řekl ředitel muzea Martin Hrabec ČTK, každoročně se do „Akce U“ zapojí přes 100 lidí. Letos muzejníci očekávají účast asi 150 dobrovolníků. S umýváním 25 letadel mají pomáhat také dobrovolní hasiči z Kunovic a Záhorovic na Uherskohradišťsku.

Zahájení sezóny 2024 s komentovanými prohlídkami proběhne v Leteckém muzeu v Kunovicích 29. března. Ten den se tak areál po zimní přestávce opět otevře veřejnosti. Speciální komentované prohlídky proběhnou v 10:00, 13:30 a 15:30. Není potřeba se na ně předem hlásit ani si za ně nijak připlácet.

V muzeu je jinak možné si prohlédnout legendární aerotaxi, sportovní, dopravní a vojenské letouny. Vystaven je jeden vrtulník, bezpilotní letoun, řez motorem, vlečný terč, radar a výzbroj z období ČSLA. V expozici je také několik unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, například vládní speciál Tupolev TU-154M, tzv. „Naganský expres“.

Tagy Letecké muzeum Kunovice
3 komentáře