Kufr zdarma, ale ne kabiny. Ryanair startuje zavazadlovou revoluci a další poplatek proti čekání

Ryanair a jeho nová politika se zavazadly na palubu. Foto: RyanairRyanair a jeho nová politika se zavazadly na palubu. Foto: Ryanair

Největší letecká společnost v Evropě podle počtu cestujících spustí příští pondělí nová pravidla pro cestující s palubním zavazadlem. I když

Největší letecká společnost v Evropě podle počtu cestujících spustí příští pondělí nová pravidla pro cestující s palubním zavazadlem. I když splní požadovanou velikost pro cestu v kabině letadla, na palubu ho dostanou jen za poplatek.

Ryanair novou službu prezentuje od začátku jako vylepšení, v praxi ale nová pravidla znamenají, že kdo si nepřiplatí, stráví čas navíc čekáním u pásu se zavazadly v příletové hale. Ten může být dlouhý, zvláště v době, kdy handlingové firmy bojují s nedostatkem lidí.

Příliš mnoho cestujících využívá možnost vzít si na palubu zdarma dvě zavazadla. V kombinaci s vysokiu obsazeností letů to znamená, že v kabině letadla pro ně není dostatek prostoru a dochází ke vzniku zpoždění,“ vysvětlil Ryanair v tiskové zprávě.

Ryanair umožní vzít dvě zavazadla na palubu jen cestujícím, kteří si koupí přednostní nástup do letadla. Jedno zavazadlo zdarma na palubu může být jen malé, rozhodně ne kufr na kolečkách. Zavazadla se budou odevzdávat před nástupem do letadla. Přednostní nástup do letadla stojí 5 euro. Firma umožňuje si přednostní nástup se zavazadlem na palubu koupit až 30 minut před odletem přes mobilní aplikaci.

Současně Ryanair zvýšil limity pro odbavené zavazadlo z 15 na 20 kilogramů a mírně poplatky za tato zavazadla snížil.

Aerolinky čím dál častěji řeší, jak na přepravě zavazadel vydělat. Zpoplatnění odbavených zavazadel přineslo zrovnoprávnění cestujících, že platí jen za to, co skutečně potřebují. Současně je ale naučilo cestovat nalehko. Model zpoplatněných zavazadel už plně dorazil i do dálkové dopravy, zavádí ho například i klasické aerolinie, jako Delta Air Lines.

Tagy Ryanair zavazadla
9 komentářů