Královéhradecký kraj omezil dopravu na krkonošské silnici kvůli havarijnímu stavu mostu

Most v Temném dole. Foto: Královéhradecký krajMost v Temném dole. Foto: Královéhradecký kraj

Kraj připravuje stavbu nového mostu, autobusy mohou dál místem projet.

Řidiče na silnici II/296 do východní části Krkonoš čeká nové omezení v Temném Dole. Prohlídka mostu 296-009 ukázala, že je je v havarijním stavu a v současné době unese maximální váhu 20 tun. Jde o silnici, která je jedinou spojnicí například pro obyvatele Pece pod Sněžkou nebo vede do Velké Úpy. Kvůli havarijnímu stavu musí řidiči počítat s novým omezením.

Po zimě jsme zkontrolovali most v Temném Dole a zjistili jsme, že jeho stav je bohužel horší, než jsme předpokládali. Na základě aktuálních odborných stanovisek jsme proto zavedli dopravní omezení, které zakazuje vjezd vozidel těžších 20 tun, autobusy zde ale budou moci projíždět nadále,“ uvedl radní pro dopravu Václav Řehoř.

Na mostě aktuálně platí omezení rychlosti na 30 km/h a průjezd je zúžen do jednoho jízdního pruhu. Od včerejšího dne je zde navíc doprava řízena kyvadlově pomocí semaforů a zmíněný zákaz vjezdu pro vozidla nad 20 tun.

Jediná přístupová cesta do Pece pod Sněžkou

„Plánovali jsme demolici stávajícího mostu a následnou stavbu nového. Jak se ale ukázalo, stavební práce budou potřeba dříve. Projektovou dokumentaci zpracovanou máme a budeme dělat vše pro to, abychom tuto investici co nejvíce urychlili,“ dodal radní.

S ohledem na to, že most je jedinou přístupovou cestou do Pece pod Sněžkou a dalších obcí této části Krkonoš, budou zde vozidla moci nadále projíždět. „Prosíme všechny řidiče, aby respektovali zavedená dopravní omezení,“ doplnil radní.

Správa silnic Královéhradeckého kraje provádí prohlídky mostu pravidelně. „Od poslední kontroly před třemi lety se ukázalo zhoršení stavu daného mostu ze čtvrtého stupně na nejvyšší sedmý stupeň. Kromě připravované investiční akce budeme muset na základě dalších znaleckých posudků přistoupit buď k stavebním úpravám, případně k přípravě mostního provizoria, na které by byla doprava svedena,“ informoval radní Václav Řehoř.

Královéhradecký kraj své mosty kontroluje pravidelně dvakrát do roka, jednou za čtyři se pak provádí hlavní kontrola, kterou na mostě v Temném Dole kraj uskutečnil mimořádně už po třech letech.

Tagy II/296 Královéhradecký kraj Krkonoše Temný důl
3 komentáře