egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Korean Air získá státní injekci v hodnotě přes dvacet miliard korun

Letiště Praha, jumbo Korean Air. Pramen: Letiště Praha
Letiště Praha, jumbo Korean Air. Pramen: Letiště Praha

Jižní Korea je dalším státem, která se rozhodla zachránit největšího dopravce v zemi. Korean Air získá od vlády pomoc v hodnotě jednoho bilionu wonů, tedy přes 20 miliard korun.

O pomoci informovala jihokorejská státní agentura Yonhap. Pomoc má vláda vydáním pětiletých dluhopisů, u kterých bude garantovat jejich splacení. Dopravce zvažuje ještě také vydání dalších akcií a navýšení základního kapitálu.

Korean Air postupně obnovuje provoz, od 1. července se vrací na pravidelnou linku ze Soulu do Vídně. Kdy začne létat opět do Prahy, zatím není jasné.

Firma už získala stejně velkou pomoc v březnu od státní banky. Teď mají peníze putovat ze speciálního záchranného fondu, který má uchránit i další obory jihokorejské ekonomiky. Kromě aerolinek například lodní průmysl.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymas

Rozdíl je vtom, že tady to půjde do aerolinií a ne do kapes miliardářům.

UzNechciRousku

Typicky cesky, vsude jinde nez v CR pujde jakkoli podpora primo do firem, jen v cr majitelum a firmy padnou. Kde berete tu jistotu?

Ted

Korean air též patří miliardářům. Ostatně nikdo chudší si stejně nemůže aerolinky dovolit než miliardáři.

Človek

nechci být hnidopich, ale 20 mld CZK je v češtině cca bilión wonů

Adam

Korean Air je skutečný národný dopravce. Jeho rozsah je globalního významu a své občany a ne pouze je doveze v podstatě denne na kterékoli místo na této planete. Jeho majité se snaží o prvotřídní servis pro své klienty, služby jsou mimořádného rozsahu a špičkové kvality, taková letecká společnost je pro stát a celou oblast strategická. pak má smysl,aby stát pomáhal.

Ted

Že jim tedy tak šel prvotřídní servis pro ČSA. Za jejich dob ČSA málem zbankrotovala.

eLKá

Kdyby Korean Air nevstoupily do ČSA, tak dnes není co řešit – ČSA by tehdy zkrachovaly stejně jako Malév. Nikdo jiný tehdy ty peníze nebyl ochotný do firmy nalít.

Bilbo

To je fajn že mají prvotřídní servis, bohužel ale mají taky prvotřídní ztrátu 517 mil. USD (za rok 2019)

Ted

Tak se nakonec dočkal i bývalý vlastník ČSA. Tak nakonec to vypadá, že skutečně černého petra vyhraje (a pár dalších ve světě) pouze SW.

Thisway

Ne tak docela „nakonec“. Všimněte si, že v případě Koreanu jde už o druhou pomoc. Jinak pro ostatní: Korean Air je také soukromý.

Já, kdo jiný

No to je toho.