Korean Air se vrací do Prahy, opět nabídne spojení se Soulem

Boeing 777 Korean Air v Praze. Foto: Letiště PrahaBoeing 777 Korean Air v Praze. Foto: Letiště Praha

Linka do Soulu bude zpočátku v provozu třikrát týdně, dopravce nasadí na lety do Prahy Boeing 777-300ER pro 291 cestujících.

Po tříleté pauze se vrací pravidelná linka mezi Prahou a Jižní Koreou. Dopravce Korean Air od 27. března obnoví linku Praha – Soul. Přerušil ji v březnu 2020 s nástupem pandemie koronaviru.

Zpočátku bude linka v provozu třikrát týdně, každé pondělí, středu a pátek s možností navýšení frekvence na čtyři lety týdně v průběhu letní sezóny v závislosti na vývoji poptávky. O zahájení linky informovalo Letiště Praha v tiskové zprávě.

„Jde o důležitý milník nejen na cestě k obnově provozu a návratu k číslům z roku 2019, ale také v rámci budování sítě přímých linek do Asie. Jižní Korea se řadí k trhům s nejvyšší poptávkou z regionu Asie,“ říká předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Cestující poletí letadlem typu Boeing 777-300ER, které nabízí 291 sedadel (64 business, 227 economy). Díky lince dojde k výraznému posílení aktuálně chybějících kapacit nejen do Jižní Koreje, ale také díky navazujícím letům ze Soulu do dalších destinací v Asii s tradičně silnou poptávkou, jako jsou Thajsko, Japonsko a Vietnam, ale také Indonésie nebo Austrálie.

„Praha, která se může pochlubit staletou historií a bohatým kulturním dědictvím, je vlajkovou lodí mezi destinacemi Korean Air ve střední Evropě. Obnovení této linky nám dává příležitost navázat tam, kde jsme skončili a aktivně se podílet na rozvoji spolupráce obou zemí v mnoha různých odvětvích,“ dodává Jeong Soo Park, Korean Air Managing Vice President a Head of Passenger Network.

Turisté z Asie jsou pro český cestovní ruch klíčoví

V roce 2019 bylo spojení z Prahy do Soulu velmi úspěšné. Celkem mezi Prahou a Soulem cestovalo v roce 2019 přes 190 tisíc osob v obou směrech. Na linku však poté stejně jako na další spojení s Asií tvrdě dopadla pandemie. Podle dat agentury Czechtourism a jejího ředitele Jana Hergeta navštívilo Českou republiku v roce 2019 téměř 400 tisíc jihokorejských turistů. O rok později kvůli pandemii covidu-19 přijelo pouze 42 tisíc Jihokorejců a v roce 2021 dokonce jen osm tisíc. Turisté z Asie jsou pro český cestovní ruch klíčoví z důvodu vysoké bonity. Jejich průměrná denní útrata se pohybuje kolem 4 000 korun.

Tagy Korean Air letiště praha Letiště Václava Havla Praha prg PRG-ICN
22 komentářů