Konkurence zabrala. Smartwings zlevnily letenky na dva Kanárské ostrovy téměř na polovinu

Boein 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnost Smartwings. Foto: Anna Zvereva / Flickr.comBoein 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnost Smartwings. Foto: Anna Zvereva / Flickr.com

Ceny letenek na Tenerife a Fuerteventuru propadly o několik tisíc.

Letecká společnost Smartwings výrazně zlevnila ceny letenek na Kanárské ostrovy v zimním letovém řádu. Stalo se tak jen pár týdnů poté, co společnost Eurowings oznámila plány na spojení z Prahy včetně nových linek na ostrovy v Atlantiku.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému. Zatímco dosud se ceny pohybovaly obvykle kolem 8–9 tisíc za zpáteční letenku, nově spadly na úroveň 4–5 tisíc korun.

Zlevnění se týká ale jen dvou ostrovů, kam budou Eurowings létat: Tenerife a Fuerteventury. Zatímco v listopadu a v prosinci tak například zpáteční letenka na Fuerteventuru vyjde jen na 4308 Kč, na Gran Canarii ve stejné termíny na dvojnásobek.

Mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková odmítla, že by zlevnění bylo reakcí na novou konkurenci na trase. „Našim klientům chceme do jejich oblíbené destinace nabídnout co nejzajímavější ceny,“ řekla.

Smartwings jsou dosud jediným dopravcem, který z Česka na Kanárské ostrovy létá. I po nástupu Eurowings bude nabízet podstatně více spojů než nový konkurent. Eurowings začaly s cenami pod tři tisíce, ale jen u několika termínů, většina jich je na cenách mezi 4 a 5 tisíci korunami.

Tagy Eurowings Kanárské ostrovy seznam smartwings
64 komentářů