Konkurence přes Atlantik zhoustne. Level začíná v Paříži, zpáteční letenky má pod 200 euro

Airbus A330-200 společnosti Level v Barceloně. Foto: IAGAirbus A330-200 společnosti Level v Barceloně. Foto: IAG

Společnost International Airlines Group, pod kterou patří například British Airways či Iberia, rozšíří nabídku své nízkonákladové dálkové aerolinky Level. Po

Společnost International Airlines Group, pod kterou patří například British Airways či Iberia, rozšíří nabídku své nízkonákladové dálkové aerolinky Level. Po Barceloně bude mít firma novou základnu na letišti Orly v Paříži.

Firma dnes založení nové základny představila v Paříži. V Orly bude mít dva airbusy A330-200 s 293 místy v ekonomické třídě a s 21 sedadly v „premium economy“. Od příštího letního letového řádu spojí Paříž s New Yorkem, Montrealem, Gaudelupem a Martinikem. Ceny zpátečních letenek jen s příručním zavazadlem začínají na 198 eurech. Ostatní služby jsou za příplatek nebo v tarifu s vyšší cenou.

Level začal s dálkovými lety letos z Barcelony, firma tak reaguje na čím dál větší expanzi nízkonákladového modelu do letů přes Atlantik. „Věříme, že nízkonákladová dálková doprava může být zisková,“ říká šéf IAG Willie Walsh. Firma bude lety z Paříže provozovat nejprve pod značkou OpenSkies, kterou si dříve založily British Airways. Značka na konci příštího léta skončí.

Do dálkové dopravy přes Atlantik se ve velkém vrhl Norwegian či islandský Wow Air, který ale nelétá přímo, ale s přestupem na Islandu. Do byznysu s nízkonákladovými aerolinkami na dlouhé lety se pouští i klasické aerolinky: Lufthansa přes Eurowing, Air France připravuje start nízkonákladové značky Joon. Level chce mít až 30 letadel do roku 2020.

Nástup nízkonákladové konkurence má dopad i na ceny letenek u běžných dopravců, ceny letenek přes Atlantik díky většímu boji o zákazníka za poslední roky klesly.

Tagy IAG Level Orly
Žádné komentáře