egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Konec zelených letadel. Aer Lingus mění nátěr letadel i jetelový trojlístek

Nový nátěr letadel Aer Lingus na Airbusu A330. Foto: Aer Lingus
Nový nátěr letadel Aer Lingus na Airbusu A330. Foto: Aer Lingus

Irská společnost Aer Lingus je další aerolinkou, která přistupuje k razantní změně vzhledu svých letadel. Po čtvrt století od poslední změny končí s typickým zbarvením, kdy polovinu trupu zabírala zelená barva.

Nové zbarvení letadel dnes ukázala firma v Dublinu na svém Airbusu A330. Ke změně dochází po více než dvaceti letech. Letos má vyměnit i uniformy palubních posádek. Kompletní proměnou mají letadla projít během šesti až sedmi let, letos v nové podobě vzlétnou celkem čtyři letadla.

Nová podoba letadel výrazně omezila zelenou barvu, zůstala víceméně jen na směrovce, zádi trupu a motorech. Proměnou prošel i obrázek jetelového trojlístku (shamrock), který je jedním z irských národních symbolů. Ten bude nově na letadel umístě na čtyřech místech.

 

Nový šéf aerolinky Sean Doyle vysvětluje změnu tím, že reflektuje vývoj celého trhu. „Odráží i  to, že aerolinka spojuje lidi mezi Montrealem a Marseille či mezi Berlínem a Bostonem,“ řekl Doyle. S novým nátěrem chce firma navýšit svůj podíl na trhu letů přes Atlantik. Firma postupně plánuje ze stávajících 17 letadel na trasy přes oceán nasadit celkem 30 letadel. 16 z toho budou tvořit širokotrupé A330, zbytek nové A321LR. Podle firmy nový vzhled odráží i fakt, že je moderní irskou společností s dlouhou tradicí. Aer Lingus, který má ve flotile přes 60 letadel, patří do skupiny International Airlines Group (IAG).

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

První z Airbusů A330 Aer Lingus v novém nátěru před letem z Dublinu do New Yorku dne 18. ledna 2019

https://twitter.com/Essiejosie/status/1086232845348163584?s=19

Tom

Mně se to moc líbí a myslím, že je to celkově osvěžení. Určitě lepší změna než u Lufthansy, kde se to dle mého názoru moc nepodařilo.

Martin V.

Může mi někdo ozřejmit, jak nový nátěr s větším podílem bílé barvy pomůže navýšit podíl firmy na transatlantické dopravě?

Je bílá o tolik levnější než jiné barvy?

Adrian

Eurobílá se začíná prosazovat u všech dopravců. Ještěže třeba v Asií nehledí tolik na úspory, Vietnam Airlines jsou zářným příkladem, jak může vypadat moderní livery

Adrian

Eurobílá se začíná prosazovat u všech dopravců. Ještě, že v Asií neřeší úspory za každou cenu, viz třeba livery Vietnam Airlines.