Konec internetové tmy. WiFi ve vozech Českých drah běží už i v zahraničí

Oznámení cestujícím připojeným k síti ČD WiFi v Německu. Foto: Deutsche BahnOznámení cestujícím připojeným k síti ČD WiFi v Německu. Foto: Deutsche Bahn

Cestující Českých drah se mohou nově bezplatně připojit k internetu i v zahraničí. České dráhy přidaly do svých vozů datové

Cestující Českých drah se mohou nově bezplatně připojit k internetu i v zahraničí. České dráhy přidaly do svých vozů datové SIM karty i německých, slovenských, polských a maďarských operátorů. Díky tomu už běží bezdrátové připojení k internetu i v zahraničí.

Novinku potvrdily jak České dráhy, tak zahraniční dopravci, s kterými spolupracují. Objem dat je neomezený s výjimkou Německa. „V druhé třídě je objem stažených dat 200 MB, v první 500 MB,“ odpověděly na dotaz serveru Zdopravy.cz Deutsche Bahn. Funkční wifi připojení se týká linky do Berlína, nikoliv ve spojích Alex do Mnichova, kde spolupracují České dráhy s dopravcem Ländernbahn ze skupiny Netinera.

Podle zkušeností uživatelů běží wifi připojení v Německu bez problémů. Spoléhat na data od svého operátora podél německých tratí často nejde kvůli příliš slabému signálu a stínění signálu konstrukcí vozu, proto je wifi pro řadu z cestujících příjemným překvapením.

Nově je možné připojit se i ve vlacích Českých drah na Slovensku, kde není ale nijak objem stažených dat nijak omezený. Podle mluvčího ZSSK Tomáše Kováče jde o oboustrannou spolupráci, kdy ve vozech ZSSK zajíždějících do Česka nově instalovali SIM karty dodané Českými drahami. „Ve vozech Českých drah je aktuálně 147 sim karet od ZSSK. Tyto karty nemají nastavené žádné omezení rychlosti nebo objemu přenesených dat,“ dodal Kováč. Neomezený internet je také v Maďarsku ve vozech Českých drah.

České dráhy potvrdily, že v posledních týdnech došlo k instalaci datových karet od zahraničních partnerů. „WiFi je obvykle zajištěna na území příslušného státu místním dopravcem podle jeho podmínek, bez ohledu na typ a vlastnictví vozu,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Tagy České dráhy wifi
3 komentáře