Končící předseda odborů Pejša odstoupí předčasně z dozorčí rady Českých drah

Sjezd OSŽ v Ostravě. Autor: Obzor/Michael MarešSjezd OSŽ v Ostravě. Autor: Obzor/Michael Mareš

Listopadový sjezd Odborového sdružení železničářů (OSŽ) bude mít vliv i na složení dozorčí rady Českých drah. Jaroslav Pejša, který na

Listopadový sjezd Odborového sdružení železničářů (OSŽ) bude mít vliv i na složení dozorčí rady Českých drah. Jaroslav Pejša, který na sjezdu neobhájil post předsedy OSŽ, se rozhodl ukončit své působení v dozorčí radě.

Původně svou rezignaci ohlásil už na počátek prosince, nakonec se rozhodl pro odstoupení až v září příštího roku. Funkci v radě by přitom po loňských zaměstnaneckých volbách mohl zastávat až do roku 2021. Jako důvod odkladu rezignace na září Pejša uvedl, že ve stejnou dobu končí mandát v radě i dalším dvěma zástupcům zaměstnanců – Antonínu Leitgebovi a Vladislavu Vokounovi (oba rovněž za OSŽ). „Zaměstnanci tak budou moc zvolit všechny tři své zástupce najednou,“ uvedl Pejša.

Jarolav Pejša. Autor: Obzor/Michael Mareš

Jarolav Pejša.
Autor: Obzor/Michael Mareš

Devítičlenná dozorčí rada má v Českých drahách rozhodující slovo při uzavírání významných smluv a odvolává a jmenuje představenstvo firmy včetně jejího předsedy. Zbylých šest členů v radě volí řídící výbor, který je složený ze zástupců ministerstev dopravy, financí, místního rozvoje, obrany a průmyslu a obchodu.

Tagy České dráhy dozorčí rada OSŽ Pejša
Žádné komentáře