egoe-plus
Silnice

kolaps@rsd.cz. Správci dálnic založili speciální adresu na stížnosti

Kolona, ilustrační foto. Autor: Osvaldo Gago – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=265548
Kolona, ilustrační foto. Autor: Osvaldo Gago – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=265548

Z pohledu nedávných událostí na D1 to může být brzy nejvytíženější e-mailová adresa v zemi. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se rozhodlo zřídit speciální schránku, kam mohou lidé posílat stížnosti na tuzemskou dálniční a silniční síť.

Zřízení schránky oznámilo ŘSD týden poté, co zažila D1 několikadenní kritickou situaci způsobenou mírným popraškem sněhu a především nedodělanou modernizací mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. V tiskové zprávě vyzvalo ŘSD motoristy, aby posílali videa a další postřehy z cest na dálnicích a silnicích, které jsou ve správě ŘSD ČR.

Na e-mailovou adresu mohou řidiči zasílat své připomínky ohledně problémů na staveništích, příčin vzniku kolon, blokování levých jízdních pruhů a případné další problematické momenty na silnicích a dálnicích,“ uvedlo ŘSD ve zprávě. Informace chce ŘSD vyhodnocovat a přijímat nápravná opatření. Podle ŘSD mají řidiči ale dávat současně pozor a dodržovat při focení bezpečnost a platné předpisy. „Řidiče dále žádáme, aby v e-mailu označili o jakou silnici či dálnici se jedná,“ dodal mluvčí ŘSD Jan Studecký.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Mach

No ještě, že založili e-mailovou schránku a ne třeba profil na facebooku. Tam by to bylo vůbec o ničem …

Frantisek

Nu, jak to sleduji zde i jinde, bude tam nepochybně záplava chytrých, chytřejších a hlavně nejchytřejších (ze všech) komentářů. Ale aspoň si lidé uleví a budou spokojenější. 🙂 Nepochybuji, že něco jako automatický mazač tam bude, protože kdo by takovou záplavu četl a hledal v ní něco podnětného (byť se výjimky jistě najdou)…

A.R.

Ano, chytrých. Ti chytří se totiž na nějakou D1 vykašlou a už teď sedí doma. Ti hloupější prostě stráví svátky na dálnici.

Pibik

Pokus o černý humor, co přijde dál? Možnost brigádnicky odsloužit pár hodin na opravách tankodromu?

Eskimo Joe

Ve 2. fázi se bude uvedený mail používat jako registrační. Kdokoliv zůstane na D1 viset déle než hodinu, vyklepou se mu plomby nebo za jízdy upadne některá z částí vozu dostane z uvedeného mailu unikátní kód, který bude následně slosován v „účtenkové“ loterii ŘSD. Každý registrovaný pak dostane jako cenu útěchy poukázku na jízdu railjetem na MS 2019.

Rossec

A vítězem za nejvytíženější emailovou adresou za rok se stává…. již počtvrté v řadě… kolaps@rsd.cz Děkujeme….
Cenu pro vítěze, vůz Iveco od společnosti agrofert přebírá D.Ťok.

Indian

Takovéhle aktivitě se říká „Teplý bonz“. Jenže ono to je asi potřeba, aby se chování řidičů na dálnicích zlepšilo. Lidi jsou stádo, a jakmile se začne jeden v zácpě chovat jako prase tak za sebou strhne lavinu. Když vám bude reálně hrozit, že vás někdo napráší, tak si to rozmyslíte.

bkp

Jo, kterou obsluhuje robot rozesílající nicneříkající automatickou odpověď a mačkající delete.