Kolaps pražské železnice. Kvůli poruše vedení nabíraly vlaky velká zpoždění

Zastřešení pražského hlavního nádraží po rekonstrukci. Foto: MetrostavZastřešení pražského hlavního nádraží po rekonstrukci. Foto: Metrostav

Dopravu v Praze i celé zemi od dnešní noci do 12 hodin komplikovala rozsáhlá porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice,

Dopravu v Praze i celé zemi od dnešní noci do 12 hodin komplikovala rozsáhlá porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice, kde lokomotiva strhla trolej. Kvůli tomu musí České dráhy odříkat některé spoje, jiné měly zpoždění až přes tři hodiny.

Podle stránek Českých drah  došlo k obnovení provozu ve 12 hodin. 

Předběžné výsledky šetření ukazují, že příčinou je prověšení proudového propojení. Sběrač hnacího vozidla bude součástí komisionální prohlídky.  Oprava se předpokládá kolem poledne,“ řekla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Důvodem velkého dopadu poruchy byl fakt, že přes Vršovice naváží ČD většinu vlaků z odstavného nádraží dál do celé železniční sítě, zejména na hlavní nádraží. Českým drahám tak nezbývá nic jiného, než některé soupravy přistavit dieselovými lokomotivami, těch ale nemají na takový výpadek dostatek. Některé vlaky už ČD zrušily, jiné nabraly zpoždění přes dvě hodiny.

Kvůli výpadku je omezen provoz prakticky na všech tratích v okolí Prahy, kde jezdí elektrické vlaky. Spoje linky S9 z Prahy do Benešova jezdí přes Libeň, nezastavují tak ve Vršovicích ani Strašnicích.

V rámci Pražské integrované dopravy nejde o jediný problém. Omezen je také provoz na trati z Prahy do Berouna, důvodem je srážka vlaku s osobou.

Tagy výpadek trakčního vedení Vršovice
56 komentářů