LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Kodiaqy bez sedaček skončily. Škoda dohnala výpadek dílů

Autem roku 2017 v ČR se stala Škoda Kodiaq. Foto: Škoda AutoAutem roku 2017 v ČR se stala Škoda Kodiaq. Foto: Škoda Auto

Mezi Kvasinami a Lysou nad Labem přestaly jezdit vyrobené vozy Škoda Kodiaq, které neměly zadní sedačky. Automobilce se s náběhem

Mezi Kvasinami a Lysou nad Labem přestaly jezdit vyrobené vozy Škoda Kodiaq, které neměly zadní sedačky. Automobilce se s náběhem výroby podařilo odstranit i situaci, kdy kvůli vysoké poptávce neměla dostatek sedaček do nových aut. Téměř hotové vozy musely zůstat několik týdnů v meziskladu.

„Záležitost se sedačkami je již vyřešená a výroba modelu Kodiaq běží bez omezení. Momentálně se vyrábí více než 300 vozů denně,“ potvrdil mluvčí automobilky Tomáš Kubík.

Problém se týkal ještě před celozávodní dovolenou desítek vozů denně. Automobilka si musela vyrobené vozy nechat stranou v meziskladě v Lysé nad Labem a vozit je pak zpět do Kvasin, když sedačky přišly. Kromě zpoždění dodávky zákazníkům tak firmě ještě rostly náklady.

Problém nebyl na straně dodavatele, společnosti Adient. Ta plnila smlouvy, Škoda ale kvůli vysokému zájmu urychlila rozjezd výroby a začala vyrábět více vozů dříve, než na to byl dodavatel připraven. Pro automobilku bylo ale stále výhodnější auta vyrobit téměř celá, než aby nevyužila lépe kapacitu linky.

Auta musela putovat z Kvasin až do Lysé nad Labem kvůli tomu, že v okolí Kvasin nebylo vhodné místo. Pak se vracely zpět kamionem či vlakem do Kvasin.

Tagy Adient Škoda Auto
Žádné komentáře