Automobily

Každý šestý vůz s automatem. AAA Auto prodalo nejvíce aut v historii

Autobazar. Foto: AAA Auto
Autobazar. Foto: AAA Auto

Společnost AAA Auto se v prodejích ojetých aut vrátila poprvé nad úroveň před jedenácti lety. Za celý rok prodala 83 tisíc vozů, což je nejvíce v historii společnosti. Výrazně k tomu podle firmy přispěla orientace na zahraniční trhy, v zahraničí už prodává téměř dvě pětiny všech aut.

Překonali jsme dosavadní rekord z roku 2007, kdy jsme ve středoevropském regionu prodali 79 000 vozů. Za rok 2018 to bylo téměř 83 000, a to je i vzhledem k postupně zpomalujícímu růstu ekonomiky velmi dobrý výsledek. Oproti loňsku jsme se celkově rozrostli zhruba o desetinu, z toho v nejvíce v Polsku, o 53 %. Celkově se naše prodeje za posledních 10 let více než zdvojnásobily,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, která mezinárodní síť autocenter AAA Auto provozuje

V českých i slovenských pobočkách dominovala v prodejích Škoda Octavia, v Polsku je třetí, v Maďarsku čtvrtá. Maďarský trh je od ostatních, kde AAA Auto působí, v preferencích zákazníků značně odlišný, nejprodávanější je Opel Astra, následovaný v Maďarsku vyráběným vozem Suzuki Swift.

Největší nárůst prodejů zaznamenaly autobazary u kategorií vozů SUV a MPV, podle pohonu těsně vedly benzínové motory. Diesel pod kapotou chtělo mít v minulém roce 49 % klientů. I přes to, že pro minulý rok byly dieselové motory až druhou alternativou, meziroční nárůst zaznamenaly vyšší, konkrétně 8,5 %.

Suverenitu si drží vozy s manuální převodovkou, které si v roce 2018 v síti AAA AUTO zakoupilo 84 % zákazníků. Manulály tak zaznamenaly  4,5 % nárůst oproti roku 2017. Výrazně si polepšily automobily s automatickou převodovkou, které si meziročně zvolilo o 21,1 % procenta více. Automobily s pohodlnějším řazením si zakoupilo 16 % zákazníků.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Andoš

je vidět, že se jim daří a hlavně bojujou se stočenkama, takže tam na ní asi nenarízte 🙂

Ladislav64

Naftu jsem nechtěl, vim kolik stojí vstřiky a všeobecně servis nafťáku a na moje dojíždění to neni, takže volba padla na benziňák s nájezdem do 50tis km a SUV nebo kombi. Nakonec jsem skončil u Sportage za hodně pěknou cenu.

Steidl

Zrovna u Volva člověk moc na výběr nemá jak automat, ale jsem s ním spokojenej, když uděláte výměnu přev. oleje, a pravidelný servis, tak je Volvo držák. U áček bylo alespoň z čeho vybírat.

Jan Winter

Tenhle článek je placená reklama?

petr.r

vy musíte manželce platit za co?

Michal Podlena

Proč placená reklama? V tomto článku jde vidět, že je očividně plno lidí s AAA auto spokojeno. Sám od nich mám už druhý vůz a nikdy jsem si nemohl na nic stěžovat. Ceny mají také dobré. Ani se nedivím, že jim prodeje jenom rostou.

Honza Vrátil

Já se tomu moc nedivím. Nejdří předvánoční slevy, pak povánoční slevy. Ono to jde znát. Já co koukal na internet, tak tam mají opravdu plno pěkných kousků za pěkný peníz. Takže se nedivím tomu, že ta auta jdou na dračku 🙂