cargo

Karlovarský kraj: Změny hlavně v dálkové dopravě, nové ranní rychlíky i večerní expres

Historická konstrukce na Horním nádraží v Karlových Varech. Pramen: Twitter Jiřího SvobodyHistorická konstrukce na Horním nádraží v Karlových Varech. Pramen: Twitter Jiřího Svobody

Rozsah regionální dopravy v Karlovarském kraji zůstane po příchodu nového jízdního řádu na obdobné úrovni jako v tom současném. Novinkou

Rozsah regionální dopravy v Karlovarském kraji zůstane po příchodu nového jízdního řádu na obdobné úrovni jako v tom současném. Novinkou v dálkové dopravě jsou ranní rychlíky z Chebu přes Karlovy Vary do Prahy a v opačném směru z Ústí nad Labem do Chebu, uvedly České dráhy v tiskové zprávě.

V jízdním řádu 2020 ujedou regionální vlaky ČD v Karlovarském kraji téměř 2,2 milionu vlakokilometrů. České dráhy zajistí denně v průměru 274 osobních vlaků, 34 expresů a rychlíků včetně pendolina a 10 mezistátních spěšných vlaků. Na tratích Sokolov – Kraslice – Zwotental a Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně bude i nadále jezdit GW Train.

„V roce 2020 Karlovarský kraj objedná regionální spoje na železnici v o něco větším rozsahu než letos. Nově bude jezdit pravidelný spoj mezi Chebem a Karlovými Vary. Navíc bychom chtěli od poloviny roku přidat návazný vlak z Chebu do Aše, aby měli cestující možnost dostat se domů bez složitých přestupů,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík. „Osobně velmi vítám doplnění sobotního večerního vlaku z Prahy do Chebu, byl to jediný den v týdnu, v který tento spoj nejezdil,“ doplnil.

Novinkou, která platí už od 1. října, je, že jízdenky Integrované dopravy Karlovarského kraje lze nahrát ve všech pokladnách Českých drah v Karlovarském kraji a i u průvodčích ve vlacích ČD na InKartu ČD i na další karty se stejnou strukturou – Karlovarskou a Plzeňskou. Díky tomu se rozšířil rozsah distribuční sítě integrovaných krajských jízdenek.

Informace o změnách regionálních jízdních řádů v Karlovarském kraji (Pramen: ČD)

V novém jízdním řádu dochází k přečíslování některých tratí. Jízdní řád tratě 140 nově zahrnuje úsek Cheb – Karlovy Vary – Chomutov (dříve jen Cheb – Klášterec n. O.), úsek Cheb – Plzeň je v jízdním řádu nově uváděn jako trať č. 178 (dříve byl součástí tratě 170 Cheb – Praha).

Trať 140 Cheb – Chomutov (– Praha)

V pracovní dny pojede nový rychlík R 605 z Chebu ve 4:28 přes Karlovy Vary do Prahy hl.n. V opačném směru nově pojede v pracovní dny ranní rychlík R 620 z Ústí nad Labem (odj. v 04:33) přes Karlovy Vary (odj. v 6:42) do Chebu (příj. 7:27). S tím souvisí úpravy v regionální dopravě. Rychlík R 605 nahradí původní spěšný vlak Sp 1691 v úseku Cheb (4:03) – Karlovy Vary (4:48 / 4:55) – Chomutov (5:58).
Z důvodu nové koncepce Ústeckého kraje na trati 140 a 130 v úseku Klášterec nad Ohří. – Chomutov – Ústí nad Labem dojde k mírným časovým posunům osobních a spěšných vlaků na území Karlovarského kraje.
V odpoledních hodinách bude zaveden nový spoj v úseku Karlovy Vary (odj. v 17:13) – Cheb (18:04). V úseku Karlovy Vary – Cheb bude od 12 do 18 hodin cca hodinový interval mezi regionálními vlaky.

Trať 178 Cheb – Plzeň (– Praha)

Večerní expres Praha (20:43) – Plzeň (22:07) – Cheb (23:26) pojede nově denně (dříve nejel v sobotu).
Večerní expres Cheb – Plzeň – Praha pojede nově později a bude veden až do Prahy (dříve končil v Plzni). Z Chebu bude odjíždět ve 20:33, do Prahy přijede ve 23:20.

Tagy jízdní řád Karlovarský kraj
4 komentáře