Kam máme létat? Eurowings nechají hlasovat na webu o nových linkách, ve hře jsou i Košice

A320neo společnosti Eurowings. Foto: EurowingsA320neo společnosti Eurowings. Foto: Eurowings

Nezvyklý způsob tvorby letového řádu zvolila německá letecká společnost Eurowings. Do své sítě linek zařadí jednu ze šesti předvybraných evropských

Nezvyklý způsob tvorby letového řádu zvolila německá letecká společnost Eurowings. Do své sítě linek zařadí jednu ze šesti předvybraných evropských destinací. O tom, jaká to bude, nakonec rozhodnout návštěvníci jejich webu. Které ze šesti měst získá nejvíce hlasů, tam zavedou linku.

Návštěvníci stránky Eurowings  mohou vybírat mezi šesti evropskými městy: dánským Aarhusem, irským Corkem, německým Friedrichshafenem, slovinskou Lublaní, norským Stavangerem a slovenskými Košicemi.

Na možnost hlasovat pro lety ze Slovenska upozornilo několik slovenských médií. Například Aktuality.sk současně připomínají, že Košice nedávno o jiné linky přišly poté, co zde Wizz Air zrušil základnu.  Jednou z linek, která skončila, je i spojení Košic s hlavní základnou Eurowings v Kolíně nad Rýnem.

Destinace, která získá nejvíce hlasů, zařadí Eurowings do své sítě od zimního letového řádu 2018/2019. Uzávěrka je 12. března, do finále postoupí tři destinace. Finále pak proběhne o den později s živými vysíláním na facebookové stránce aerolinky. Firma neuvedla, do jakého německého města se bude z nově vybraného města létat.

 

Tagy Eurowings Košice
Žádné komentáře