Letectví

Kam máme létat? Eurowings nechají hlasovat na webu o nových linkách, ve hře jsou i Košice

A320neo společnosti Eurowings. Foto: Eurowings
A320neo společnosti Eurowings. Foto: Eurowings

Nezvyklý způsob tvorby letového řádu zvolila německá letecká společnost Eurowings. Do své sítě linek zařadí jednu ze šesti předvybraných evropských destinací. O tom, jaká to bude, nakonec rozhodnout návštěvníci jejich webu. Které ze šesti měst získá nejvíce hlasů, tam zavedou linku.

Návštěvníci stránky Eurowings  mohou vybírat mezi šesti evropskými městy: dánským Aarhusem, irským Corkem, německým Friedrichshafenem, slovinskou Lublaní, norským Stavangerem a slovenskými Košicemi.

Na možnost hlasovat pro lety ze Slovenska upozornilo několik slovenských médií. Například Aktuality.sk současně připomínají, že Košice nedávno o jiné linky přišly poté, co zde Wizz Air zrušil základnu.  Jednou z linek, která skončila, je i spojení Košic s hlavní základnou Eurowings v Kolíně nad Rýnem.

Destinace, která získá nejvíce hlasů, zařadí Eurowings do své sítě od zimního letového řádu 2018/2019. Uzávěrka je 12. března, do finále postoupí tři destinace. Finále pak proběhne o den později s živými vysíláním na facebookové stránce aerolinky. Firma neuvedla, do jakého německého města se bude z nově vybraného města létat.