LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Jumba u amerických aerolinek dolétala. Poslední komerční spoj legendární s 747 přistál

Jeden ze strojů Boeing 747-400 skončil v muzeu Delty v Atlantě. Foto: Delta Air LinesJeden ze strojů Boeing 747-400 skončil v muzeu Delty v Atlantě. Foto: Delta Air Lines

Éra Boeingů 747 u amerických osobních dopravců skončila. Společnost Delta Air Lines dnes vypravila poslední let s tímto strojem na

Éra Boeingů 747 u amerických osobních dopravců skončila. Společnost Delta Air Lines dnes vypravila poslední let s tímto strojem na pravidelné lince mezi Soulem a Detroitem. Letadlo 747-400 přistálo ve 12:42 východního standardního času v Detroitu. Stroj s registrací N666US vzlétl poprvé v červenci roku 1989, létal pro Northwest Airlines, které později koupila Delta.

Jiné jumbo ještě létá po USA v rámci rozlučky Delty s tímto typem letadla a několik charterových letů pro sportovní týmy, v lednu je pak čeká přesun na letecké vrakoviště.

Zpět do Soulu už letí cestující Delty s Airbusem A350. Právě modernější, úspornější dvoumotorová letadla se dopravcům na dálkové trasy vyplácí více, než stroj, který je řadou fanoušků považován za nejkrásnější a získal přezdívku Královna nebes.

Delta je dalším z řady dopravců, který se letos s jumby rozloučil, letos je vyřadily například United nebo Eva Air. Je současně úplně posledním americkým dopravcem, který je měl ve flotile pro osobní dopravu. Boeing 747 přispěl zásadně k rozmachu dálkové letecké dopravy, z které se stala díky nim běžná záležitost pro masy. Poslední letadlo zamíří do muzea Delty v Atlantě.

Delta kromě posledního letu ze Soulu uspořádala ještě pro své zaměstnance a nejvěrnější cestující sérii rozlučkových letů, jeden z nich zavítal včera do továrny v Everettu, kde jumba vznikla. Sociální sítě jsou plné zážitků posledních cestujících.

Budoucnost jumba je nejistá, nová letadla se vyrábí už jen v nákladní verzi. Přesto dál ještě budou létat, velký počet letadel ve flotile má například Lufthansa, British Airways či Korean Air.

Tagy Boeing 747 Delta Air Lines
Žádné komentáře